• facebook
 • rss
 • Do najlepszej Pośredniczki

  am

  dodane 06.09.2017 13:05

  Są już w drodze pielgrzymi z Płocka do Skępego; dziś rano z kościoła farnego wyruszyło ponad 250 osób.

  - Zapewne różaniec ma dziś przy sobie każdy z was, udający się Skępego. To najlepsza pamiątka z miejsc świętych, najczęściej zawieszana przez kierowców w samochodach, chowana w damskich torebkach i męskich kieszeniach, robiona z drogocennych kamieni przez jubilerów, ale też z owoców jarzębiny na lekcjach religii w szkole. To rzecz, dzięki której za pośrednictwem Maryi chcemy z naszymi sprawami skutecznie dotrzeć do Jezusa - powiedział w homilii bp Mirosław Milewski, który przewodniczył Mszy św. dla płockich pątników.

  Nawiązał w ten sposób do hasła 166 pielgrzymki z Płocka do sanktuarium w Skępem: "Z różańcem przez życie". Wezwanie do odmawiania częstego odmawiania modlitwy różańcowej wypowiedziała Matka Boże w portugalskiej Fatimie przed stu lat, ale też w Polsce, w Gietrzwałdzie 140 lata temu. Bp Mirosław przypomniał również słowa słynnego stygmatyka św. o. Pio, który na dwa dni przed śmiercią powiedział: "Odmawiajcie zawsze różaniec. I odmawiajcie go tak często, jak tylko możecie. Szatan stara się zawsze zniszczyć tę modlitwę, ale to mu się nigdy nie uda. To jest modlitwa Tej, która króluje nad wszystkim i wszystkimi…"

  - Drodzy pielgrzymi! Gdy zamyka i sprzedaje się kościoły, a buduje meczety; gdy chrześcijan chce się traktować jak "sektę"; gdy Europę trawi gorączka spowodowana najazdem obcych, dla których chrześcijaństwo jest religią "niewiernych", proszę gorąco was wszystkich – odmawiajcie różaniec! Niech to będzie wasza codzienna, ukochana modlitwa! - zachęcał w homilii bp M. Milewski.

  Po Mszy św. w płockiej farze pielgrzymi wyruszyli w drogę przy dźwiękach wielkiego bębna, niosąc kopię figury Cudownej Matki Bożej Skępskiej. Kolumna pielgrzymów zatrzymała się i uklękła przy katedrze mariawickiej, by zmówić modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

  Pielgrzymka z Płocka do Skępego podzielona jest na dwie grupy: błękitną i białą, których przewodnikami są ks. Mariusz Majczak z parafii Ducha Świętego w Płocku i ks. Arkadiusz Czubakowski (również przewodnik całej pielgrzymki), wikariusz płockiej fary. Dziś wieczorem pątnicy dotrą do Bożewa i zakończą ten etap Apelem Jasnogórskim o godz. 20, natomiast w czwartek, o 9.40 będą uczestniczyć we Mszy św. w Żurawinie, w intencji zmarłych pielgrzymów skępskich.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół