• facebook
 • rss
 • Tornister z miłosierdziem

  ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 28.07.2017 11:09

  Po raz szósty Caritas Diecezji Płockiej zaprasza do wzięcia udziału w wakacyjnej akcji charytatywnej.

  Do 39 parafii, m.in. do sierpeckiej fary, Rypina, Świętego Krzyża w Płocku, św. Maksymiliana w Płońsku, do Gradzanowa czy Ostrowitego, trafiło łącznie 1000 tornistrów. Darczyńcy, zwyczajem lat ubiegłych, napełniają tornistry zeszytami i innymi przyborami szkolnymi (ale nie podręcznikami), następnie zwracają je do parafii. Duszpasterze z parafialnymi kołami charytatywnymi rozdysponują według potrzeb tornistry uczniom na początku roku szkolnego. W niektórych parafiach od wielu lat organizowane są również dodatkowe zbiórki na ten cel.

  - Wiele zależy od właściwego rozeznania środowiska i konkretnych osób, do których powinna trafić ta pomoc. Z pewnością taką znajomość mają osoby zaangażowane w parafialne dzieła charytatywne. Chodzi bowiem o to, aby nasza pomoc nie trafiała do osób przypadkowych i nie będących w takiej potrzebie. Przez tę akcję podpowiadamy również naszym wiernym, jak być miłosiernym, ale konkretnie i roztropnie, uwzględniając m.in. niebagatelne wsparcie, które od niedawna rodziny wielodzietne otrzymują dzięki programowi "Rodzina 500 plus" - mówi ks. Adam Przeradzki, wicedyrektor Caritas Diecezji Płockiej.

  - W pomocy charytatywnej, jaką świadczy Caritas chodzi o konkretne dzieła, o wrażliwe i roztropne postrzeganie naszego otoczenia, aby też wychowywać człowieka. Zastanawiamy się więc, jak w przyszłości ukierunkować nasze działania i je przeorganizować, aby nie tylko "dawać", ale też uczyć na przykład kultury spędzania wolnego czasu i zająć się zwłaszcza ludźmi starszymi - dodaje ks. Przeradzki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół