• facebook
 • rss
 • Wołam do Boga wieczorem, rano...

  Agnieszka Otłowska Agnieszka Otłowska

  dodane 02.07.2017 09:51

  Po raz pierwszy w ciechanowskiej farze odbyła się Noc Psalmów.

  - W czasie letnim noce są szczególnie krótkie i ciepłe. Chcieliśmy tę jedną noc przeżyć trochę inaczej, aby przyjść do kościoła, posłuchać, a nawet i poczytać psalmy - mówi Ryszard Wesołowski, prezes Akcji Katolickiej przy parafii św. Józefa w Ciechanowie, która była organizatorem wydarzenia.

  - Ogólnie określenie psalmów jako "Psałterza Dawidowego" nie należy rozumieć w sensie wyłączności autorstwa wielkiego króla, lecz jako uwydatnienie jego wielkiej roli w powstawaniu księgi. Psałterz - to nie tylko zwierciadło pobożności ludu Bożego Starego Przymierza, ale także przegląd wszystkich teologicznych refleksji. Obejmują one całokształt zbawczego planu Bożego od stworzenia świata poprzez wzloty i upadki człowieka w jego dążeniu do czasów pełni Chrystusowej i wielkiej eschatologicznej przemiany - mówił przed rozpoczęciem ks.Zbigniew Adamkowski, proboszcz parafii farnej.

  Odczytywanie Księgi Psalmów rozpoczęły uroczyste Nieszpory, w której ważną rolę odgrywa właśnie odmawianie psalmów.

  - Zaprosiliśmy do tej modlitwy zarówno osoby pracujące, osoby młode, samorządowców, jak i duchownych. Pragniemy tak jak starożytny Kościół zanieść własne uwielbiania i prośby do Boga. Chcieliśmy rozpocząć czas wakacji właśnie od czytania Pisma Świętego, a w szczególności Księgi Psalmów - przyznają organizatorzy.

  Na wydarzenie zaprosiła Akcja Katolicka i duszpasterze ciechanowskiej fary. Czytanie psalmów według organizatorów jest kontynuacją maratonu biblijnego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół