• facebook
 • rss
 • Familijny szlak

  ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 02.06.2017 16:59

  Przez 5 miast naszej diecezji idą Marsze dla Życia i Rodziny.

  "W tych dniach w wielu miejscowościach naszej diecezji organizowane są Marsze dla Życia i Rodziny, w które włączają się ruchy i stowarzyszenia katolickie oraz inne organizacje i władze samorządowe. Zapraszam do licznego udziału w tych marszach całe Wasze rodziny: babcie, dziadków, rodziców, dzieci. W szczególności proszę o udział pary małżonków świętujących okrągłe rocznice małżeństwa, a zwłaszcza srebrnych i złotych jubilatów. Liczę na obecność kapłanów i sióstr zakonnych. Ufam, że będzie to wielkie święto życia i rodziny, bo zawsze jest »Czas na Rodzinę«, jak głosi tegoroczne hasło marszu" - napisał bp Piotr Libera w zaproszeniu do wiernych diecezji.

  II Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w minioną niedzielę w Mławie. Po Mszy św. w kościele parafii Świętej Rodziny uczestnicy wydarzenia przeszli do parku miejskiego. Tam na estradzie odbyły się występy grup w ramach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością. Przed nami kolejne wydarzenia: w Płońsku, Ciechanowie, Płocku i Pułtusku.

  4 czerwca, Płońsk. II marsz rozpocznie się Mszą św. w parafii św. Michała Archanioła o 11.30. Następnie uczestnicy przejdą ulicami: Płocką, Grunwaldzką, Młodzieżową do parafii św. Maksymiliana M. Kolbego, gdzie odbędzie się festyn rodzinny.

  11 czerwca, Ciechanów. Marsz rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 w kościele farnym. O 12.30 wyruszy spod Farskiej Góry pochód, który przejdzie ul. Grodzką, pl. Kościuszki i ul. Warszawską na pl. Jana Pawła II, gdzie zakończy się koncertem Sylwii Lewandowskiej, Alicji Szemplińskiej i scholi z parafii św. Piotra Apostoła w Ciechanowie. Będzie to 5. edycja tego wydarzenia w Ciechanowie.

  11 czerwca, Płock. Najstarszy, bo organizowany już po raz 6., w Płocku Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się Mszą św. w parafii św. Dominika na Górkach o 12.30 pod przewodnictwem bp. Libery. Następnie barwny korowód wyruszy o 12.30 ulicami miasta i przez most na Wiśle do parafii św. Benedykta w Radziwiu. O 15.00 rozpocznie się festyn rodzinny. W programie przewidziano m.in. występ zespołu Moja Rodzina i zespołu szkolnego oraz gry, zabawy, konkursy dla rodzin i poczęstunek.

  11 czerwca, Pułtusk. Organizowany po raz 5. marsz rozpocznie się o godz. 15 przy Szkole Podstawowej nr 3. Korowód przejdzie ulicami: Tysiąclecia, Wojska Polskiego, 3 Maja, Świętojańską, przez rynek do amfiteatru przy Domu Polonii. - Chciałbym, aby w tym roku było to szczególnie święto dzieci komunijnych. Otrzymają one specjalne bony uprawniające do korzystania z atrakcji pikniku rodzinnego, który będzie zorganizowany w amfiteatrze, a na scenie wystąpi m.in. zespół ludowy Karniewiacy - mówi ks. Wiesław Kosek, dziekan pułtuski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół