• facebook
 • rss
 • Co masz do zaoferowania światu?

  ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 21.05.2017 23:04

  Są "inni", wybrani, gorliwi: nowi lektorzy i ceremoniarze otrzymali w płockim seminarium błogosławieństwo do pełnienia posługi w Kościele.

  - Dajmy się wybrać! - zachęcał ministrantów w czasie Dnia Otwartych Drzwi w seminarium ks. Artur Janicki, diecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza. W czasie Mszy św. sprawowanej przez ks. Marka Jarosza, rektora WSD, 21 ceremoniarzy i 33 lektorów zostało pobłogosławionych do spełniania tej posługi w zgromadzeniu liturgicznym.

  - To owoc pracy waszych duszpasterzy i waszej gorliwości, że dziś jesteście w seminarium i chcecie zbliżyć się do Jezusa o kolejny krok. A pamiętajcie, że On jest źródłem waszego szczęścia i pokoju. Pamiętajcie, że tego świadectwa potrzebują wasi rówieśnicy i środowisko, w którym żyjecie. Będziemy się modlili, abyście wytrwali - mówił na początku liturgii ks. rektor.

  - Świat chciałby wszystkich ludzi letnich, na wszystko się zgadzających, przytakujących, bez własnego zdania, ale to nigdy nie prowadzi do rozwoju. Świat z uwagą słucha ludzi niosących odnowę, a jednocześnie boi się nich - mówił ks. Janicki odwołując się do Ewangelii, w której Pan Jezus kieruje do swych uczniów słowa: "Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was miłował jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, dlatego was świat nienawidzi" (J 15, 18-19).

  - Człowiek wybrany przez Boga to ktoś "nie z tego świata". Świat potrzebuje takich ludzi, bo doskonale przeczuwa, że bez odniesienia do Boga, nie zrozumie siebie. Dajmy się wybrać! - podkreślał ks. Janicki. I dodał: - Przez twoje wybranie, pracę nad sobą i dążenie do pokoju, będziesz miał coś do zaoferowania światu, bo staniesz się apostołem. Bądź świadkiem, bądź wyrzutem sumienia, bądź sobą, słuchaj Boga i zmieniaj ten świat - zachęcał diecezjalny duszpasterz LSO.

  Wśród lektorów znalazła się liczna grupa 10 ministrantów z parafii św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie. - Mamy bardzo liczną, bo aż 73-osobową grupę ministrantów. Ci, którzy zostali promowani na lektorów (10) i na ceremoniarzy (2) wyróżniają się zaangażowaniem w służbie przy ołtarzu, mają szczere chęci i gorliwość - zauważa ks. Damian Jabłoński, wikariusz od św. Franciszka i opiekun grupy. Licznie reprezentowani byli również ministranci z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Płocku, z Mławy, Dobrzykowa, Korzenia, Bielska, Solca i Proboszczewic. Wszyscy oni otrzymali krzyż oznaczający błogosławieństwo do pełnienia funkcji lektora bądź ceremoniarza.

  - Dzwonki, kadzidło, księgi liturgiczne... to wszystko mi się zawsze podobało i chciałem być ministrantem - mówi Grzegorz, nowy ceremoniarz w parafii św. Stanisława BM w Mławie. Jego koledzy: Bartek i Radek - świeżo upieczeni lektorzy opowiadają, że zostali ministrantami, bo zachęcił do tego ksiądz na kolędzie, albo ministrantami wcześniej byli bracia jednego z nich. - Zawsze chciałem być ministrantem... dla nas wszystkich to przywilej - dodają Piotrek, Mikołaj, Kuba i Krzysiek - nowo ustanowieni ceremoniarze w parafii św. Jana Chrzciciela w Bielsku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół