• facebook
 • rss
 • Coś od Brata Alberta

  Alicja Kwiatkowska Zofia Marek

  dodane 16.05.2017 22:55

  Po raz 17. w Gimnazjum nr. 1 im. Papieża Jana Pawła II w Płońsku odbył się finał konkursu "Bóg-Honor-Ojczyzna w dziejach kultury narodowej".

  Konkurs jest organizowany od chwili powstania gimnazjum i od 17 lat jest cenną inicjatywą edukacyjno-wychowawczą adresowaną do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z powiatu płońskiego.

  - Opracowując tematykę kolejnych edycji konkursu, odwołujemy się do wydarzeń związanych z życiem naszego narodu, zwracamy się ku sprawom, które w danym roku szczególnie poruszają serca i umysły Polaków. Staramy się, aby nasza mała ojczyzna żyła w rytmie, w jakim żyje cała Polska. Dlatego myślą przewodnią tegorocznej edycji konkursu były słowa św. Brata Alberta Chmielowskiego: "W życiu trzeba być dobrym jak chleb. (...) I my bądźmy chlebem. Dawajmy siebie samych" - wyjaśniają organizatorzy.

  Eliminacje konkursowe przebiegały w trzech kategoriach: plastycznej, recytatorskiej oraz pieśni patriotyczno-religijnej. Wzięło w nim udział ponad 90 uczniów.

  Uczestnicy finału zapoznali się z życiem św. Brata Alberta Chmielowskiego. Jemu zostały poświęcone prace plastyczne wykonane przez uczestników. O jego miłości do Boga i bliźniego oraz o umiłowaniu ojczyzny przypominali recytujący poezję.

  - Przyjmijcie od nas symboliczny gest dzielenia się chlebem i zanieście go tam, gdzie wskazuje wam serce - powiedziała w czasie gali finałowej wicedyrektor gimnazjum Alicja Kwiatkowska. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał mały chlebek oraz słowa Brata Alberta ku zachęcie, aby iść i czynić dobro, wszędzie tam, gdzie Pan Bóg nas pośle.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół