• facebook
 • rss
 • Kim jesteś przed Maryją?

  Agnieszka Otłowska Agnieszka Otłowska

  dodane 13.05.2017 23:31

  To była pielgrzymka zawierzenia naszej diecezji do Fatimskiej Pani, czczonej w ciechanowskim kościele św. Jana Pawła II.

  Diecezjalne dziękczynienie w 100. rocznicę objawień fatimskich przyciągnęło do Ciechanowa wiernych z różnych stron diecezji. Czciciele Matki Bożej zgromadzili się przy Jej figurze, aby tak, jak prosiła Pani Fatimska, odmawiać Różaniec. Modlitwę prowadził ks. kan. Jan Jóżwiak, proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie, wraz z dziećmi, młodzieżą, małżonkami, członkami Kół Żywego Różańca i księżmi, którzy prowadzili kolejne dziesiątki maryjnej modlitwy. Uczestniczyli w niej również księża biskupi: Piotr Libera i Mirosław Milewski. Następnie przy śpiewie litanii loretańskiej, od polowego ołtarza, wyruszyła procesja do kościoła

  Centralnym punktem diecezjalnych uroczystości była Msza św. połączona z aktem zawierzenia diecezji Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Liturgia rozpoczęła się tuż po godz. 12, jakby odpowiadając tamtej godzinie i chwili, gdy ukazała się "Łaskawa Pani" w Fatimie, jak ją nazwały dzieci. Tak wspominała tamtą chwilę s. Łucja: "Był dzień 13 maja 1917 roku, gdzieś po godzinie dwunastej w południe, kiedy Niebieska Posłanniczka otoczona światłem Boga, który ją przemienia, jak gdyby była nowym stworzeniem, zstępuje z Niebios na ziemię, by przynieść przesłanie dane nam przez Boga, by przyjść na spotkanie ze swymi dziećmi, które powierzył Jej Jezus umierający na krzyżu".

  O tej właśnie porze rozpoczęła się Eucharystia i zawierzenie Sercu Maryi. - Prymas Tysiąclecia wszystko postawił na Maryję. Powiedział: Potrzebujemy Cię i nie wstydzimy się tego. Potrzebujemy tak, jak usta potrzebują powietrza; Jak serca - miłości…, jak usta - pokarmu. Jak dziecko potrzebuje matki i nie może istnieć bez niej i poza nią. Potrzebujemy Maryi! Żyć bez Niej nie możemy. Potrzebujemy Jej, jak potrzebował Jej Syn Boży. Potrzebujemy Matki Bożej Fatimskiej i Jej Niepokalanego Serca, które na końcu zatriumfuje. Dziś, 13 maja spotykamy się w tej wspólnocie, aby dziękować za dar objawień fatimskich - mówił na początku Mszy św. ks. proboszcz Jan Jóźwiak.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół