• facebook
 • rss
 • Wszystko, co kochamy...

  wp

  dodane 13.05.2017 23:49

  Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Matki Bożej było zwieńczeniem uroczystości fatimskich w Ciechanowie.

  - Kim teraz jesteś przed Maryją? Właśnie tego 13 maja 2017 roku, w tym kościele zawierzenia, kościele św. Jana Pawła II, przed figurą naszej Pani z Fatimy? Otóż ty jesteś Jej Łucją, Franciszkiem i Hiacyntą! A więc kimś, komu Ona zawierzyła swoje sekrety i swoje tajemnice. Proszę Cię, a więc i ty Jej się zawierz - mówił na zakończenie homilii bp Piotr Libera.

  Po Komunii św., przed figurą Pani Fatimskiej biskup płocki dokonał zawierzenia całej diecezji Niepokalanemu Sercu Maryi. Poniżej publikujemy modlitwę, którą wypowiedział bp Piotr Libera.

  "O Maryjo, Dziewico Można i Matko Miłosierdzia, Królowo nieba, ucieczko grzeszników, poświęcamy siebie Twemu Niepokalanemu Sercu.

  Poświęcamy cały nasz byt i całe nasze życie, wszystko, co posiadamy, wszystko, co kochamy, wszystko, czym jesteśmy. Do Ciebie niech należą nasze ciała, nasze serca i dusze, nasze mieszkania i rodziny i nasza ojczyzna! Chcemy, by to wszystko co jest w nas i wokoło nas, należało do Ciebie i uczestniczyło w Twoich matczynych błogosławieństwach.

  Ażeby zaś to poświęcenie było naprawdę skuteczne i trwałe, odnawiamy dzisiaj, u Twoich stóp, o Maryjo, obietnice złożone przy Chrzcie Świętym i przy Pierwszej Komunii Świętej. Przyrzekamy Tobie, że będziemy zawsze odważnie wyznawać prawdy wiary świętej, żyć jako prawdziwi katolicy poddani całkowicie wszystkim zaleceniom papieża i biskupów z którym z nim są złączeni.

  Przyrzekamy, że będziemy zachowywać przykazania Boże i kościelne, w szczególności święcenie niedzieli i świąt. Przyrzekamy, że wprowadzimy do naszego życia, o ile to tylko będzie możliwe, praktyki życia chrześcijańskiego, nade wszystko częstą Komunię Świętą.

  Przyrzekamy Ci wreszcie, o chwalebna Matko Boża i czuła Matko ludzi, całym sercem oddać się na służbę Twego błogosławionego kultu, by wzbudzić i zabezpieczyć – za pośrednictwem Twego Niepokalanego Serca – panowanie Najświętszego Serca Twojego Syna w naszych duszach i we wszystkich innych, w naszym narodzie i na całym świecie, tak na ziemi jak i w niebie. Amen".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół