• facebook
 • rss
 • Pasja, która nie przysłania Boga

  Wojciech Ostrowski

  dodane 08.05.2017 21:37

  Już po raz szósty Mszą św. w parafii Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu nowy sezon na drogach rozpoczęli motocykliści.

  Do miasta nad Węgierką przybyło ich, jak szacują organizatorzy, około 600 motocyklistów na 450 maszynach. Przyjechali głównie z północnego Mazowsza, a także z Warszawy, Olsztyna, Szczytna, Bydgoszczy, Białegostoku i Gdańska. Eucharystia w ich intencji była, jak przypomniał ks. Jarosław Borek, wikariusz najmłodszej przasnyskiej parafii, najważniejszym wydarzeniem VI Otwarcie Sezonu Motocyklowego.

  - Tak jak na rozpoczęcie prac w polu rolnik wychodzi i święci pole i sprzęt, tak i my gromadzimy się na tej Mszy św., aby z Chrystusem rozpocząć ten nowy sezon motocyklowy, prosząc dobrego Boga, abyśmy zawsze mogli bezpiecznie podróżować i docierać do celu naszych podróży – wyjaśnił ks. Roman Kulasik, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Sypniewie, w diecezji łomżyńskiej, a także motocyklista, który przewodniczył Mszy św.

  - Motocykliści nie tylko mkną po drogach, ale włączają się także w różne akcje charytatywne: wspierają domy dziecka, oddają krew, zapisują się do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego, pomagają kolegom poszkodowanym w wypadkach – wyliczał w homilii ks. Jarosław Borek. - Motocykliści to wielka rodzina. Wyrazem więzi na drodze jest gest wyciągniętej ręki w celu pozdrowienia. Kochacie motocykle i wszystko co jest z nimi związane, a piękne w tym wszystkim jest to, że nie zapominacie o Bogu. Dla chrześcijan największą wartością jest Bóg. Waszą pasją są motocykle. Ta pasja nie przysłania wam Boga.

  Ks. Jarosław zachęcił uczestników Eucharystii do podziękowania Bogu za dar życia i Jego opiekę podczas podróży oraz do modlitwy za zmarłych kolegów. Jej uczestnicy ustawili przed ołtarzem kaski prosząc w ten sposób o łaski i Boże błogosławieństwo dla siebie i swoich rodzin, co wraz z ich charakterystycznymi motocyklowymi strojami złożyło się na stworzenie niecodziennej atmosfery podczas Mszy św. Wielu motocyklistów skorzystało z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęło Komunię św.

  Po Mszy św. ks. Jarosław poświęcił motocykle i quady, które spod świątyni, po paradzie ulicami Przasnysza udały się na okolicznościową imprezę integracyjną z licznymi atrakcjami. Organizatorem VI Otwarcia Sezonu Motocyklowego był przasnyski Auto Moto Klub "Rzemieślnik".

  - Msza św. to tradycyjny punkt programu naszego otwarcia sezonu – mówi Rafał Lidzki, prezes zarządu klubu. – Przyjeżdżamy co roku do parafii Chrystusa Zbawiciela, aby się pomodlić i poświęcić nasze pojazdy. Chodzi nam o to, aby szczęśliwie zacząć i zakończyć kolejny sezon motocyklowy. Wiemy też, że tradycyjnie możemy liczyć na przychylność ze strony ks. proboszcza Romualda Ciesielskiego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół