• facebook
 • rss
 • Stanislaum od środka

  am

  dodane 22.04.2017 23:48

  Mimo chłodnej aury to był gorący dzień na Nowowiejskiego 2 - Szkoły Katolickie w Płocku, które ruszają w tej siedzibie od września, prezentowały swoją ofertę edukacyjną.

  Trwają wciąż prace adaptacyjne i remontowe w przyszłej siedzibie tej katolickiej placówki, ale w dzień otwartych drzwi zadbano, by odwiedzający mogli poczuć już jej klimat i charakter. Przygotowano specjalne zajęcia dla młodszych i starszych, m.in.: rozmaite działania plastyczne dla dzieci, konkursy w sali językowej, miniwarsztaty chemiczne i fizyczne (można było np. samemu przygotować mydełko z gliceryny). Nie zabrakło rekreacji w ogrodzie przed siedzibą szkoły. Przy wejściu do gmachu stanęły punkty informacyjne, z folderami i gadżetami szkół. Przy stoiskach można było spotkać obecnych uczniów ZSK w Sikorzu, którzy chętnie odpowiadali na pytania rówieśników. Można było też skosztować czekoladowej babeczki, opatrzonej logotypem placówki. Przygotowano również wystawy fotograficzne z życia szkół katolickich, prezentację multimedialną i wizualizację jej siedziby.

  Przed południem odbyło się spotkanie z ks. Arturem Janickim, obecnie koordynatorem ds. utworzenia Szkół Katolickich w Płocku. - To była dawniej jedna z najbardziej prestiżowych szkół w Płocku i my zrobimy wszystko, by do tej tradycji powrócić - zapewniał rodziców uczestniczących w tym spotkaniu. Przedstawiając ofertę edukacyjną dla tworzących się szkół: podstawowej i liceum przy Nowowiejskiego 2, wyjaśniał, że w starszych klasach priorytetem będą języki obce (3 obowiązkowo) w stopniu umożliwiającym dobrą komunikację i pisanie, a także historia. - Kiedy czytamy pisma abp. Nowowiejskiego, odkrywamy, że uczniowie ówczesnej szkoły katolickiej znali perfekcyjnie języki, wystawiali utwory literackie w oryginale - zauważył.

  Oferta Szkół Katolickich Stanislaum w Płocku obejmuje też koła zainteresowań: m.in. koło teatralne, zespół muzyczny, taneczny, gra w szachy. Maturzyści będą uczęszczać na dodatkowe zajęcia, przygotowujące do egzaminy dojrzałości. - Będziemy kładli nacisk na to, aby uczniowie zyskali niezbędną wiedzę w szkole - zapewniał ks. Janicki. Liceum oferuje profil humanistyczny z rozszerzeniem językowym oraz profil nauk ścisłych z rozszerzeniami: biologiczno - chemicznymi matematyczno-fizycznym. To wszystko w oparciu o współpracę z uczelniami wyższymi, m.in. UKSW i płocką filią Politechniki Warszawskiej. - Zachowamy katolicki charakter tej szkoły. Priorytetem jest dla nas też bezpieczeństwo uczniów - mówił ks. Artur Janicki.

  - Myślę, że to jest szkoła, którą trzeba wybrać - mówi mama kandydata do siódmej klasy, z okolic Sikorza. - Podoba nam się to, że duży nacisk kładzie się tu na naukę i języki, a to jest przyszłość. Równie ważna jest historia, bo jeśli ktoś nie zna historii swojej ojczyzny, to również nie zna swoich korzeni. Dla nas ważne jest przede wszystkim również to, że to jest szkoła katolicka. Wychowujemy dzieci w wierze katolickiej i jej wartościach, i chcemy, by one były podtrzymywane w szkole - dodaje.

  Rodzice i sami zainteresowani - dzieci i młodzież mogli porozmawiać indywidualnie z nauczycielami. Dzieli się swoimi wątpliwościami, przedstawiali oczekiwania i poznawali bliżej ofertę szkół.

  - Dla nas nie tyle istotna jest nauka, bo podstawa programowa jest wszędzie taka sama, ale ważne jest indywidualne podejście do ucznia, a także atmosfera panująca w szkole - dzielą się rodzice dwóch córek z Płocka, kandydatek do siódmej klasy. - Dziewczęta poszły do szkoły od 6 roku życia i chociaż mówiono nam, że to będzie nauka poprzez zabawę, to po 3 tygodniach zrobiono testy dzieciom, wymagające czytania i pisania. Widzimy, że istnieje różnica między tymi dziećmi, które wtedy przyszły po zerówkach, a naszymi dziećmi - mówią rodzice, zwracając uwagę, że uczniowie, którzy zaczęli naukę jako sześciolatki potrzebują bardziej indywidualnego podejścia. - A to, że jest to szkoła katolicka, to dobrze. Uważamy, że rodzice, którzy wysyłają dzieci do szkoły katolickiej mają podobne podejście i punkt widzenia. Inaczej niż w publicznej szkole, gdzie często nie ma czasem wspólnego języka i nie ma poparcia wśród rodziców, więc nic nie można zrobić - dodają.

  Trwa rekrutacja do klas I i VII szkoły podstawowej i klasy I liceum ogólnokształcącego. Więcej informacji o Szkołach Katolickich w Płocku na www.stanislaum.pl

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół