• facebook
 • rss
 • Na szali przebaczenia

  xgo

  dodane 21.04.2017 23:24

  Już po raz trzeci w parafii św. Wojciecha w Nasielsku odbyła się Droga Światła.

  Za krzyżem przepasanym wielkanocną stułą i za płonącym paschałem wyruszyli w drogę wierni, prosząc o pokój na świecie świecie. W czasie nabożeństwa uczestnicy rozważali spotkania zmartwychwstałego Chrystusa m.in. z Marią Magdaleną, św. Tomaszem czy uczniami w drodze do Emaus oraz próbowali zgłębić osobiste przesłanie dla każdego wiernego, które z nich wynika.

  - Pan Jezus czyni dostępnym na ziemi dar pojednania, w widzialnym sakramentalnym znaku. Chce, by szafowali nim ludzie – ludzie słabi, którzy sami potrzebują miłosierdzia. Tajemnica sakramentu święceń i tajemnica wzajemnej miłości: błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. Panie Jezu Zmartwychwstały, bądź uwielbiony w każdym geście przebaczenia, który czyni nas podobnymi do Ciebie, w słowie przebaczenia, które toruje Tobie drogę do naszych winowajców. Przyjdź, prosimy, z darem pokoju wszędzie tam, gdzie jeszcze nadal krzywda rodzi krzywdę – mówił w czasie nabożeństwa ks. Grzegorz Ostrowski, wikariusz parafii i pomysłodawca wielkanocnego nabożeństwa.

  Dodatkowo, po raz pierwszy, modlitewne spotkanie zostało wzbogacone elementami inscenizacji. Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku pod opieką Doroty Podgórskiej i ks. Ostrowskiego, przedstawili spotkanie Jezusa z Marią Magdaleną, uczniami nad jeziorem po nieudanym połowie, umocnienie wiary Tomasza oraz powierzenie Piotrowi władzy. Scenografię przygotowały Bożena Chrzanowska i Anna Chmielewska. Nabożeństwo ubogacił śpiew parafialnego chóru "Lira", pod kierunkiem organistki Joanny Ostaszewskiej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół