• facebook
 • rss
 • Taniej do muzeów

  KM / red.

  dodane 21.04.2017 11:07

  Na Mazowszu trwa akcja "Koleją do Kultury", do której włączyły się kolejne placówki z naszego regionu.

  Od początku roku trwa akcja Kolei Mazowieckich, do której w tym miesiącu dołączyły muzea z Ciechanowa, Opinogóry i Płocka. – Mam nadzieję, że mieszkańcy Mazowsza potraktują naszą akcję jako pretekst i zaproszenie do odwiedzenia ciekawych miejsc – zachęcał marszałek Adam Struzik.

  Wybierając się Kolejami Mazowieckimi do muzeów: mazowieckiego w Płocku, szlachty mazowieckiej w Ciechanowie czy romantyzmu w Opinogórze i przedstawiając w kasie tych placówek bilet z którym się podróżowało, można otrzymać zniżkę.

  Zasada jest prosta – z możliwości zakupu biletu wstępu ze zniżką do instytucji kultury, które zechciały przystąpić do akcji, może skorzystać każdy, kto kupi bilet na pociąg KM – zarówno w kasie biletowej, jak również u kierownika pociągu. Bilet może być kartonikowy, ale też zakodowany na Karcie Mazowieckiej lub zakupiony za pomocą systemu SkyCash. W dwóch ostatnich przypadkach należy zachować potwierdzenie zakupu biletu. Każdy rodzaj biletu może być podstawą do skorzystania z oferowanych zniżek – jednorazowy, okresowy czy też zakupiony w ofercie specjalnej. Akcja dotyczy także biletów na pociągi "Dragon" i "Słoneczny".

  – Oferta kulturalna Mazowsza jest bardzo bogata. Samorząd nadzoruje w sumie około 30 instytucji kulturalnych: muzeów, skansenów, teatrów czy bibliotek. Są one regularnie modernizowane i wyposażane, a prezentowane w nich ekspozycje niezwykle ciekawe – mówił w czasie promocji akcji marszałek Adam Struzik. – Warto poznać region, jego historię, tradycję, przyrodę, a w ramach akcji można zrobić to taniej – dodał.

  Do programu "Koleją do Kultury" przyłączyły się również z regionu płockiego: Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Teatr Dramatyczny w Płocku, Europejskie Centrum Artystyczne im. F. Chopina w Sannikach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół