• facebook
 • rss
 • Wierzysz w krzyż i zmartwychwstanie?

  ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 16.04.2017 23:24

  Ciemna Jutrznia w płockiej katedrze i wielkosobotnia medytacja o drodze Jezusa, która staje się naszą.

  Ks. Tomasz Białobrzeski, wiceoficjał Sądu Biskupiego Płockiego, mówił w porannej medytacji o tajemnicach ziemskiego życia Jezusa. Są nimi: miłość i doskonałe posłuszeństwo, poddanie wszystkiego Bogu (łącznie z cierpieniem, opuszczeniem i śmiercią), krzyż i tajemnica zmartwychwstania.

  - Odpowiedź Jezusa na zbawczą inicjatywę Ojca wyraziła się w całym Jego życiu. Stało się ono wyrazem posłuszeństwa w miłości Bogu, czynienia Jego woli, miłowania Go ponad wszystko, a w Nim miłowania wszystkich ludzi. Ta miłość była posłuszna aż do śmierci, biegła jakby drogą wznoszącą się ku górze, której szczytem był krzyż. Przez swoje doskonałe posłuszeństwo Jezus naprawił i usunął nieposłuszeństwo Adama i przywrócił ludzkości to, co tamten utracił - mówił kaznodzieja.

  - Wielu przed Chrystusem umierało na krzyżu i nikt nie upatrywał w tym niczego nadzwyczajnego. Tajemnicą krzyża Chrystusowego jest zmartwychwstanie. Zwykle śmierć następuje po życiu. Na krzyżu Chrystusowym życie zjawiło się jako owoc śmierci. To było najbardziej cudowne przejście, najwspanialsza pascha: od śmierci do życia, od stanu grzechu do stanu łaski, od doczesności do wieczności - dodał ks. Białobrzeski.

  - Zmartwychwstanie było odpowiedzią Boga na miłość Chrystusa, zniszczeniem grzechu, zwycięstwem zapisanym w historii świata, przypieczętowującym nową erę w dziejach ludzkości - mówił ks. Tomasz Białobrzeski do zgromadzonych w katedrze.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół