• facebook
 • rss
 • Papieskie podziękowanie

  ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 14.04.2017 00:02

  Nuncjusz apostolski w Polsce z uznaniem o dorobku bp. Romana Marcinkowskiego.

  W dniu ogłoszenia decyzji papieża Franciszka o przyjęciu rezygnacji bp. Romana Marcinkowskiego z urzędu biskupa pomocniczego diecezji płockiej, został upubliczniony list abp Salvatore Pennacchio.

  "Ojciec święty składa księdzu biskupowi serdeczne podziękowanie za posługę kapłańską i biskupią, pełniona przez ponad 32 lata w charakterze biskupa pomocniczego diecezji płockiej" - czytamy w liście nadesłanym z Nuncjatury Apostolskiej w Warszawie.

  "Wniósł ksiądz biskup cenny wkład w rozwój i duchowe życie tej diecezji wspomagając jej kolejnych ordynariuszy. Wizytacje kanoniczne, udzielanie sakramentu bierzmowania, praca w kurii biskupiej, pełnienie urzędu wikariusza generalnego i wykładowcy w seminarium duchownym - to tylko niektóre posługi, które Wasza Ekscelencja z zaangażowaniem i kompetencją pełnił dla dobra wiernych diecezji. Nie do przecenienia są także zasługi Księdza Biskupa w zakresie katechetyki, które zaowocowały wydaniem podręczników do nauki religii.

  Osobne słowa uznania należą się Księdzu Biskupowi za wkład w prace Konferencji Episkopatu Polski, zwłaszcza jako członka Komisji Wychowania Katolickiego oraz opiekuna "Legionu Maryi" w Polsce.

  Może przeto Ksiądz Biskup - w 52 roku kapłaństwa - powiedzieć za św. Pawłem: "Pan stanął przy mnie, żeby się przeze mnie dopełniło głoszenie Ewangelii". Do tych słów dołączam moje wyrazy podziękowania i uznania. Bóg zapłać za apostolski trud!" - czytamy w liście ks. nuncjusza

  Na koniec dodaje on prośbę, "aby stosownie do sił i zdrowia oraz na prośbę i w uzgodnieniu z pasterzem diecezji, Ksiądz Biskup wspomagał swym doświadczeniem, posługą i radą diecezję i Konferencję Episkopatu Polski".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół