• facebook
 • rss
 • Zaprzyjaźnij się z tym miejscem

  ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 24.02.2017 11:33

  Oto kilka powodów, dla których warto nawiedzić sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

  Od kilu tygodni przy płockim sanktuarium działa wspólnota Miłosierdzie i klub przyjaciół. Pierwsza z inicjatyw, jak mówi ks. rektor Andrzej Pieńdyk, powstała wokół trwającej od 20 lat w tym miejscu całodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Każdy z członków tej wspólnoty zobowiązuje się do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w określonym dniu tygodnia i o uzgodnionej godzinie. Takie zobowiązanie obejmuje okres jednego roku. Członkowie wspólnoty mają również spotkania formacyjne w każdy trzeci poniedziałek miesiąca o godz. 17 i comiesięczną wspólną adorację w każdy pierwszy czwartek wieczorem.

  Z kolei Klub Przyjaciół Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku powstał z inicjatywy osób życzliwie zainteresowanych rozwojem sanktuarium i przekonanych o potrzebie jego rozbudowy. To luźny związek osób związanych z miejscem pierwszych objawień w Płocku. - Raczej zależy nam na silnych związkach członków Klubu z Sanktuarium i Bożym Miłosierdziem - precyzuje ks. rektor. Klub został powołany do życia i rozpoczął swoją działalność w styczniu 2017 roku. Jego celem jest wspieranie rozwoju sanktuarium oraz głoszenia Orędzia Bożego Miłosierdzia. W chwili obecnej formą tego wsparcia jest pomoc finansowa związana z budową nowego obiektu.

  - Jeśli tylko weźmiemy od uwagę liczbę osób nawiedzających to miejsce, a w ubiegłym 2016 roku z 53 krajów przybyło 20 tysięcy pielgrzymów, to widzimy wyraźną potrzebę, aby je godnie uczcić i zauważyć, także stworzyć odpowiednią przestrzeń modlitewną i logistyczną - zauważa s. Jolanta Pietrasińska ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

  O wszystkich inicjatywach podejmowanych w miejscu objawień Pana Jezusa Miłosiernego w Płocku informuje nowa strona internetowa: milosierdzieplock.pl

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół