• facebook
 • rss
 • Wszystkie talenty na pokład

  Agnieszka Otłowska Agnieszka Otłowska

  dodane 02.02.2017 23:18

  Koncertem kolęd uczczono 40-lecie działalności Gminnego Ośrodka Kultury w Pomiechówku.

  W czasie koncertu wybrzmiały najbardziej znane i popularne kolędy. W kościele parafialnym zgromadzili się wokaliści, pianiści i chór "Cantate Domino". Niezwykłe doznania artystyczne zapewnił fantastyczny akompaniament kwartetu smyczkowego "Aurora" złożony z młodych wokalistów.

  Zebraną liczną publiczność w imieniu organizatorów przywitała Mariola Borzyńska, prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Znane kolędy przeplatały się z utworami mniej popularnymi, staropolskimi, i skocznymi pastorałkami.

  - Tym koncertem zainaugurowaliśmy jubileusz ośrodka. Przewidujemy również inne uroczystości, które będziemy organizować do listopada - mówi Agnieszka Brzezińska-Brańska. Słuchacze mogli wsłuchać się w dojrzale przygotowane utwory w wykonaniu młodych pianistów.

  Kolędowy wieczór zakończył się wspólnym z publicznością odśpiewaniem "Przybieżeli do Betlejem". - Nikt chyba nie miał wątpliwości, że w tej scenerii i takim świątecznym nastroju "stąd" do Betlejem było bardzo blisko. Nasi soliści, wokaliści, jak i pianiści przygotowywali się na ten występ ponad półtora roku. Jednak od roku wpadliśmy na pomysł, że na taki kolędowy koncert nie ma lepszego miejsca jak kościół parafialny, w którym doskonale mogliśmy oddać klimat śpiewanych kolęd i pastorałek– zwraca uwagę Agnieszka Brzezińska-Brańska.

  - Był to niezwykły koncert. Widać było pełen profesjonalizm ze strony młodzieży. Każdy, kto był na tej uroczystości doskonale zrozumiał klimat świąt, a szczególnie czas, w którym rodzi się nadzieja i miłość – przyznaje pani Krystyna.

  Koncert odbył się pod patronatem wójta gminy Pomiechówek oraz proboszcza parafii pw. św. Anny w Pomiechowie. Jak zwracają uwagę organizatorzy, wydarzenie było kolejną szansą na współpracę gminy z parafią. – Na rzecz mieszkańców tej samej społeczności jest szansa tworzenia takiej zażyłej wspólnoty podczas podobnych inicjatyw – podkreśla Brzezińska-Brańska.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół