• facebook
 • rss
 • Wędrowanie do Betlejem

  Ks. Paweł Perdion, ao

  dodane 07.01.2017 22:21

  Mimo dużego mrozu po raz 4 przeszedł Orszak Trzech Króli w Radzanowie n. Wkrą.

  W kilku scenach scenach przybliżono wydarzenia związane z Narodzeniem Pana Jezusa i przybyciem Mędrców ze Wschodu. Wielu parafian, wśród nich dzieci ze szkół podstawowych z terenu parafii, podążało w orszaku, aby wspólnie z Mędrcami złożyć swoje dary Jezusowi. We wprowadzeniu wierni usłyszeli słowa św. Jana Pawła II o istocie tego święta: "Trzeba pozwolić Mędrcom iść do Betlejem. Z nimi razem idzie każdy człowiek, który za definicję swego człowieczeństwa uznaje prawdę o otwarciu ducha ku Bogu. Kościół staje się sobą – kiedy ludzie – tak jak Pasterze i Trzej Królowie ze Wschodu – dochodzą do Jezusa Chrystusa za pośrednictwem wiary... Epifania jest więc wielkim świętem wiary". Ks. Jerzy Piątek w kazaniu zachęcił parafian do budowania swojego życia na wierze, składania swojego serca dla Jezusa, tak jak Mędrcy złożyli swoje dary złoto, kadzidło i mirrę.

  Na zakończenie marszu wszyscy uczestnicy spotkali się w Gminnym Ośrodku Kultury na gorącej grochówce i słodkim poczęstunku.

  - Nasze tegoroczne wędrowanie wraz z Królami ze Wschodu i złożenie pokłonu Jezusowi, Słowu, które stało się Ciałem i zamieszkało wśród nas, ma dodać człowiekowi siły i odwagi do dawania świadectwa o Jezusie Chrystusie i umacniania wiary – uważa ks. Paweł Perdion, wikariusz parafii św. Rocha.

  Orszak zorganizowany został przez parafię św. Rocha, przy wsparciu wójta gminy Radzanów i Gminnego Ośrodka Kultury w Radzanowie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół