• facebook
 • rss
 • Nie krytykować, ale odkrywać

  Agnieszka Otłowska Agnieszka Otłowska

  dodane 14.12.2016 20:00

  Znany dziennikarz i diakon stały Bogdan Sadowski był gościem spotkania w parafii św. Barbary w Modlinie-Twierdzy.

  Bogdan Sadowski mówił o roli mediów i ich funkcjonowaniu w świetle nauczania papieża Polaka. Zwrócił uwagę, że św. Jan Paweł II był niewątpliwie "gwiazdą medialną". - Jego medialność wynikała głównie z ogromnej życzliwości wobec środków społecznego komunikowania, a także wobec samych dziennikarzy – mówił w czasie spotkania.

  Podkreślił, że mimo tej życzliwości, papież ostrzegał też przed poważnymi zagrożeniami wiążącymi się z niewłaściwym lub nawet nieuczciwym wykorzystywaniem mediów.

  Wykład "Papież i media" poświęcony był zarówno funkcjonowaniu środków społecznego przekazu, ich struktury, a także różnorodności stylów pracy dziennikarzy i innych osób, wykorzystujących media w swojej pracy. - Celem bezpośrednim mediów jest poznanie, zrozumienie i doświadczenie różnych metod pracy nad informacją. Każdy z was wychodząc z tego wykładu będzie miał okazję uświadomić sobie negatywny wpływ niektórych newsów na odbiorcę – zwracał uwagę. Podkreślił, że media mają w rezultacie nauczyć krytycznego odbioru przekazywanych treści, obudzić i przede wszystkim ukształtować "szczególną odpowiedzialność", o której mówił św. Jan Paweł II. Nie krytykujmy, ale postrzegajmy i rozmawiajmy – zachęcał. - Papież nie krytykował ich, ale wielokrotnie zwracał uwagę, jak poprawnie należy z nich korzystać – akcentował dk. Sadowski.

  Prelegent zachęcił, aby nie poddawać się emocjonalnemu przesłaniu, że wszystko w telewizji jest złe. Mówił, że media same z siebie są neutralne. Są jedynie narzędziami, a to, jak je wykorzystujemy, jest naszym wyborem. Mamy być bardziej świadomi i mamy być do końca sobą - zwracał uwagę.

  Spotkanie odbyło się w ramach cyklu: "Twierdza Jana Pawła II".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół