• facebook
 • rss
 • Radość bez barier

  Dawid Turowiecki

  dodane 07.12.2016 00:00

  Już po raz piąty, a pierwszy w nowym obiekcie, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Płońsku świętowano dzień niepełnosprawnych.

  SOSW zafundował swoim podopiecznym wiele atrakcji, a zabawa była przednia. - Dzisiaj chodzi nam o uśmiech wszystkich naszych dzieci, bo to jest ich święto - mówi Aneta Rutkowska, wicedyrektor placówki.

  W programie znalazły się m.in.: występy aktorów z Teatru Form Wielu, warsztaty teatralne, pokaz zumby w wykonaniu młodzieży z ZS nr 2 i inne ciekawe zajęcia interaktywne. Główną atrakcją tego szczególnego dnia był finał pierwszej edycji szkolnego konkursu "Mam Talent". Uczestnicy świetnie poradzili sobie ze scenicznymi popisami, porzucili tremę i zbierali od jurorów kolejno "trzy razy tak", a od licznej publiczności gromkie brawa.

  - Zamysł tegorocznej imprezy, która odbywa się pod hasłem: "Zawsze razem", jest taki, że tym razem to my pokażemy, w czym nie przeszkadza nam niepełnosprawność – podkreśla Aneta Rutkowska. - A na pewno nie przeszkadza nam w tym, żeby kapitalnie bawić się, śpiewać, tańczyć, grać na instrumentach czy zdobywać sportowe medale - wymienia wicedyrektor. - W klasach odbywały się eliminacje do programu. Wyłoniono finałową piętnastkę. Te talenty są różne, bo mamy przecież dzieci z różną niepełnosprawnością - zaznacza Jacek Kostrzewa, dyrektor płońskiego SOSW. - Nasi uczniowie udowodniają, że mimo trudności, które sprawiają, że nie jest im w życiu lekko, mają wiele różnych pasji i talentów, którymi dzielą się z otoczeniem - dodaje pani Aneta.

  Dyrekcja szkoły przy ul. Młodzieżowej chwali sobie współpracę z wolontariuszami, których nie zabrakło również podczas poniedziałkowego wydarzenia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół