• facebook
 • rss
 • Umieli pokonać samych siebie

  Wojciech Ostrowski

  dodane 24.10.2016 23:20

  Ponad stu zawodników stanęło w szranki X Przasnyskiej Spartakiady Integracyjnej.

  Tegoroczna, jubileuszowa, edycja miała szczególny charakter. Jej gościem specjalnym była Elżbieta Bojanowska, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Życząc zawodnikom sukcesów zapewniła, że jako uczestniczce olimpiad specjalnych i paraolimpiad nie jest jej obcy duch ich sportowej rywalizacji.

  Rozgrywki poprzedziły koncert zespołu ewangelizacyjnego Dekalog oraz pokaz umiejętności koszykarzy na wózkach z klubu Black Dragons.

  Reprezentujący różne ośrodki i szkoły z Przasnysza i okolic uczestnicy stanęli do rywalizacji w tenisie stołowym, szachach, warcabach oraz w rzutach do małego i dużego kosza. Choć zmagania były chwilami bardzo zacięte ostatecznie zwycięzcami okazali się wszyscy, czego wyrazem stały się pamiątkowe medale wręczone każdemu uczestnikowi spartakiady. Najlepszych zawodników w poszczególnych dyscyplinach uhonorowano pucharami. Chętni mogli skorzystać również z innych form aktywności sportowo-rekreacyjnej, m.in. poćwiczyć na sprzęcie fitness, pograć w piłkę lub w badmintona, porzucać do kosza. Każdy mógł zaleźć coś ciekawego dla siebie, poczuć smak sportowej rywalizacji i w atrakcyjny sposób spędzić wolny czas. Każdy z uczestników, niezależnie od zajętego miejsca odniósł największe z możliwych zwycięstw – pokonał samego siebie, wygrał ze swoimi słabościami i ograniczeniami.

  I o to właśnie chodzi osobom zaangażowanym w działalność Parafialno-Uczniowskiego Klubu Sportowego "Emmanuel" z parafii p.w. Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu, który zorganizował spartakiadę. Na wszystkich uczestników czekał gorący obiad oraz bar z napojami i słodyczami.

  Spartakiada mogła się odbyć dzięki finansowemu wsparciu ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki i Fundacji "SCALAM - Prostujemy drogi życia", Fundacji Pelikan, życzliwości dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, która tradycyjnie gościła uczestników, oraz pomocy wielu ludzi dobrej woli, którzy rozumieją potrzebę takiej integracji. Im wszystkim, osobom zaangażowanym w przygotowanie i prowadzenie spartakiady oraz uczestnikom serdeczne podziękowania złożył ks. Romuald Ciesielski, proboszcz parafii Chrystusa Zbawiciela, pomysłodawca imprezy i jej główny organizator. Również po jego adresem popłynęło wiele serdecznych słów wdzięczności za dziesięć kolejnych spartakiad.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół