• facebook
 • rss
 • Święty chwyta za serce

  Henryk Mazurek

  dodane 24.10.2016 23:43

  Na jednej z prac pułtuskiego konkursu plastycznego tak właśnie został przedstawiony Jan Paweł II.

  "Święty Jan Paweł II w oczach dziecka" to tytuł wystawy, na której zgromadzono prace plastyczne dzieci, które wzięły udział w gminnym konkursie papieskim od 2008 do 1015 roku. Od lat organizuje go Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Płocochowie wraz z parafią św. Jana Pawła II w Pułtusku.

  - Nasz papież wielokrotnie zwracał uwagę na wielką wartość młodych ludzi, ich pasji i zamiłowań. Im powierzył tworzenie fundamentów pod przyszłość świata - mówiła w czasie otwarcia wystawy Barbara Popielska, przewodnicząca papieskiego konkursu. I rzeczywiście, ta pasja i talenty, wrażliwość i wyobraźnia młodych ludzi widoczna jest pracach zebranych na wystawie.

  - Nasz konkurs zachęca do rozważań nad życiem i nauką papieża - mówią jego organizatorzy. Młodzi za pomocą środków plastycznych mieli przedstawić wielkiego człowieka, jakim był św. Jan Paweł II. - Przez ten konkurs chcieliśmy zorganizowaliśmy święto dla Jana Pawła II w szkole, której jest patronem - mówiła Ewa Bochenek, dyrektor szkoły w Płocochowie.

  Konkurs jest formą wdzięczności Janowi Papieżowi za jego miłość, odwagę, pokorę i mądrość, którymi dzielił się z ludźmi. Ma on na celu rozpowszechnianie bogatej papieskiej myśli i czynu papieża. Dzieci tworzą prace literackie, plastyczne i biorą udział w konkursie wiedzy o papieżu Polaku. Prace wykonali uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Pułtusk.

  W czasie otwarcia wystawy dzieci z płocochowskiej szkoły przedstawiły montaż słowno-muzyczny złożony z papieskich pieśni przeplatanych tekstami, których autorami były same dzieci.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół