• facebook
 • rss
 • Vademecum ewangelizatora

  ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 19.10.2016 00:39

  Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Płockiej św. Łukasza Ewangelisty świętowała 5. rocznicę powstania.

  W czasie Mszy św. bp Piotr Libera zachęcał zgromadzonych w katedrze, aby wpatrywali się w duchową sylwetkę św. Łukasza i odczytali ewangelizacyjne przesłanie. - Św. Łukasz był wierny człowiekowi - mówił ks. biskup. - Łukasz-lekarz, Łukasz-uczeń trwa wiernie przy uwięzionym Apostole Pawle. Zachował wierną obecność przy człowieku w kajdanach. Bardzo łatwo jest towarzyszyć komuś, kto się liczy, ma władzę, wpływy. Łatwo być przy kimś, kto daje nadzieję korzyści, spokoju, awansu. Rzadko można spotkać braterskie towarzyszenie drugiemu pozostającemu w niełasce, w kajdanach. Wielki i mocny Paweł wylewa swoją skargę w liście – "wszyscy mnie opuścili". Tam w rzymskim więzieniu trwała jego Golgota. Przy osamotnionym Pawle trwa św. Łukasz, wierny towarzysz pawłowej walki z cierpieniem.

  - Św. Łukasz był wierny wobec prawdy, (...) to człowiek wsłuchany w Mistrza, (...) bo badał prawdę "od początku". Był świadkiem wiernym, który przebadał od podstaw „sprawę” Jezusa. Chwycił pióro i napisał dwie księgi; dwie wierne fotografie: życia Jezusa i życia pierwotnego Kościoła. Przekazał na piśmie to, czego doświadczył. Nie zostawił żadnej własnej mowy, własnego listu. Zostawił świadectwo dla wszystkich pokoleń, dla jemu współczesnych i dla nas. Gdy zaś zabito św. Pawła, poszedł między ludzi głosić Chrystusa, bo żniwo wielkie, ale robotników mało.

  - - Dobry Lekarzu, św. Łukaszu! Prosimy Cię dziś, wyproś u Boga płockim ewangelizatorom wierność Bogu i człowiekowi, wierność prawdzie i odwagę świadczenia swoim życiem o Jezusie - modlił się na zakończenie homilii ks. biskup.

  - Chcemy głosić Zmartwychwstałego, gdziekolwiek On nas pośle - mówiła na zakończenie Eucharystii Iwona Zielonka - dyrektor SNE. - Jest nas ok. 150 osób w diecezji, jesteśmy skupieni w 7 wspólnotach, w 13 małych grup, w tym dwie z nich to grupy małżeńskie. Szkoła Nowej Ewangelizacji prowadzi 12 różnych dzieł. Przez dwa miesiące wakacji członkowie wspólnoty podjęli post - mówiła dr Zielonka.

  Ks. biskup, w swym słowie, z uznaniem odniósł się do inicjatyw podejmowanych dla ewangelizacji wsi i organizowanych od niedawna rekolekcji dla sołtysów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół