• facebook
 • rss
 • Blisko Boga, blisko ludzi

  Agnieszka Otłowska Agnieszka Otłowska

  dodane 17.10.2016 00:10

  Jedna z najmłodszych parafii diecezji - pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Nunie, świętowała swój mały jubileusz.

  - Od chwili powołania naszej parafii przeszliśmy długą drogę, w budowaniu autentycznej wspólnoty wiary, nadziei i miłości – mówił ks. proboszcz Tadeusz Jabłoński witając bp. Piotra Liberę. – Pięciolecie parafii jest dobrą okazją, aby podziękować za jej erygowanie, ale także dobrą okazją, by pójść do przodu. Pójście do przodu to perspektywa rozbudowy kościoła – podsumowywał proboszcz.

  Następnie głos zabrali przedstawiciele rodzin. - Dziękujemy dziś dobremu Bogu, że jesteśmy członkami tej małej, ale prężnej parafii, w której każdy ma bliski kontakt z Panem Bogiem, dzięki wielkie pracy ks. proboszcza, który zaprasza nas i angażuje do różnorakiej działalności dla dobra wspólnoty – mówili przedstawiciele parafian.

  - Razem stanowicie rodzinę parafialną, dzięki czemu, na drodze zwanej życiem, nikt z was nie jest sam – mówił w homilii bp Piotr Libera. Zwrócił uwagę, że przynależność do parafii zawsze powinna dawać siłę, umacniać w trudnych chwilach, zapewniać poczucie bezpieczeństwa, stwarzać atmosferę wzrostu wiary. To tutaj, razem z innymi w wierze, parafianie wspólnie mogą zanosić do Boga swoje modlitwy, mówić Mu o problemach, troskach, zmartwieniach, ale także dzielić się z Nim swoimi radościami, nadziejami, swoim szczęściem.

  - Myślę, że wszyscy dobrze wiemy, jak często nasze ludzkie siły są nadwątlone zmaganiem z problemami, które przynosi codzienne życie. Na szczęście mając na miejscu świątynię i kapłana, macie jednocześnie możliwość umacniać się wzajemnie poprzez wspólną modlitwę, wspólny udział w sakramentach Kościoła, a zwłaszcza w sakramencie Eucharystii – akcentował bp Piotr.

  Mówił, że wyjątkowe wsparcie rodzinie parafialnej zapewnia jej patron – bł. ks. Jerzy Popiełuszko, który jest obecny w tej wspólnocie w sposób wyjątkowy. - Pamiętacie zapewne te chwile, kiedy 10 czerwca 2012 roku, w uroczystej procesji zostały do tej parafii wprowadzone relikwie bł. ks. Jerzego. Dzięki temu, ten wielki duchem kapłan męczennik zawsze jest, blisko, aby wsłuchiwać się w głos waszych modlitw i zanosić je przed tron Jezusa, za którego oddał swoje życie – mówił w homilii pasterz płocki.

  Biskup Libera życzył parafianom, aby ich młoda parafia była dla każdego miejscem modlitwy, modlitwy autentycznej, pełnej wiary, modlitwy wzajemnej. W czasie Mszy św. ks. biskup poświęcił nowy ołtarz, chrzcielnicę, nową plebanię, a także kamień węgielny pod budowę nowej części świątyni.

  Na zakończenie Eucharystii wręczono również nagrody laureatom konkursu "Laurka dla bł. ks. Jerzego Popiełuszki", który został zorganizowany z okazji rocznicy 5-lecia istnienia parafii. Każdy parafianin otrzymał również okolicznościowy folder. Ukazuje ona szereg wydarzeń o charakterze duchowym, a także społeczno-gospodarczym młodej parafii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół