• facebook
 • rss
 • Kiedy jesteś dziennikarzem?

  ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 15.10.2016 00:43

  Redaktorzy i pracownicy mediów lokalnych z północnego Mazowsza spotkali się z biskupami Piotrem Liberą i Mirosławem Milewskim.

  To był już ósmy dziennikarski podwieczorek u biskupa, czyli doroczne spotkanie organizowane w Płocku, przy okazji Dnia Środków Społecznego Przekazu, dla ludzi mediów z terenu diecezji płockiej.

  Do tegorocznego hasła tego dnia: "Komunikacja i Miłosierdzie - owocne spotkanie”, nawiązał bp Piotr Libera witając uczestników spotkania.

  - W mediach, niestety, jest dziś wiele przejawów braku miłosierdzia, szarganie dobrego imienia, agresja i nienawiść, a jednak papież Franciszek przekonuje nas, że takie spotkanie mediów z miłosierdziem jest możliwe i będzie owocne - zauważył ks. biskup.

  Mówił, że Kościół płocki che wychodzić na peryferia i do miejsc, gdzie potrzeba otoczyć troską rodziny i w nowy sposób głosić Ewangelię. W tym kontekście zwrócił uwagę na realizację postanowień 43. synodu płockiego, który zakończył się w grudniu ub. roku.

  - Potrzebna jest ta wymiana myśli między dziennikarzami i biskupem, oraz głębsza refleksja nad samą dziennikarską profesją - stwierdziła Elżbieta Grzybowska, rzecznik prasowy kurii diecezjalnej i organizator spotkania. Przywołując słowa papieża Franciszka powiedziała, że każdy dziennikarz powinien kochać prawdę, żyć duchem i pasją swej profesji, a także szanować godność drugiego człowieka.

  O pracy dziennikarza, "między prawdą a kłamstwem", mówiła Marzena Nykiel, redaktor naczelna portalu wPolityce.pl. Zwróciła uwagę na zależność współczesnego dziennikarstwa od polityki i biznesu, od ideologii i słabości samych dziennikarzy.

  - Ciąży na nas duża odpowiedzialność, bo patologia mediów rodzi patologię władzy (...) Jak więc być dobrym dziennikarzem, gdy jesteśmy ofiarami takich przeciążeń, gdy panuje informacyjny chaos i dezinformacja, gdy trwa wojna wpływów i tworzą się wokół nas medialne pętle? - padały pytania w wystąpieniu red. Marzeny Nykiel. - Uratuje nas wierność prawdzie i świadectwo, choćby miało nas to wiele kosztować - mówiła dziennikarka.

  W spotkaniu dziennikarzy wziął również udział bp Mirosław Milewski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół