• facebook
 • rss
 • Bardzo męski wieczór

  Wojciech Ostrowski

  dodane 09.10.2016 22:56

  Ponad 50 mężczyzn uczestniczyło w Mławie w zorganizowanym przez Ruch Rodzin Nazaretańskich naszej diecezji wieczorze skupienia

  Do parafii pw. Świętej Rodziny przyjechali m.in. z Płocka, Pułtuska, Nasielska, Makowa Mazowieckiego, Modlina, Ciechanowa oraz z diecezji łomżyńskiej.

  - Świat mężczyzny to świat głębokich poszukiwań Boga w codzienności. Bóg jest nam niezwykle potrzebny – przekonywał głoszący konferencję ks. Jacek Gołębiowski, proboszcz parafii św. Stanisława BM w Dąbrowie - Mam odnaleźć Boga tu i teraz: w moim domu, życiu, rodzinie, w pracy zawodowej. Ks. Jacek podjął refleksję nad różnymi wymiarami bycia mężem, ojcem a później także teściem.

  Do tej tematyki nawiązał też głoszący homilię podczas odprawianej tuż przed północą Mszy św. ks. Jan Jóźwiak, proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie. - Co to znaczy być ojcem? To znaczy uczestniczyć w misji Boga –wyjaśniał ks. Jan. Przywołał postać św. Józefa, który choć nie był ojcem Jezusa, ale najpiękniej wypełnił tę rolę. Jako odpowiedzialny wychowawca i opiekun nie przesłonił Chrystusowi Jego Ojca.

  Swoimi doświadczeniami przeżywania roli męża i ojca uczestnicy wieczoru dzielili się podczas spotkań w małych grupach. Dzięki obecności kilku księży była też możliwość rozmowy duchowej oraz spowiedzi. W programie męskiego wieczoru znalazły się także adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólna kolacja.

  - To bardzo dobrze, że jest takie grono mężczyzna, którzy garną się do duchowości, poważnie szukają Boga i chcą się spotkać, aby swoimi duchowymi przeżyciami, doświadczeniami małżeńskimi i ojcowskimi podzielić się z innymi – mówi Piotr Kowalski, odpowiedzialny za stronę organizacyjną spotkania. – Ważne jest też to poczucie męskiej wspólnoty, otwartości i zaangażowania.

  Podobnego zdania są również inni uczestnicy. Wielu z nich uczestniczyło w tego rodzaju spotkaniu po raz pierwszy, ale zapewniają, że na pewno wezmą udział w kolejnym. Kilka tygodni wcześniej, również w parafii pw. Świętej Rodziny w Mławie, odbył się wieczór skupienia dla kobiet, w którym uczestniczyło około 80 pań. Spotkania takie organizowane są przez Ruch Rodzin Nazaretańskich naszej diecezji raz w roku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół