• facebook
 • rss
 • Młodzi, co dalej?

  Wojciech Ostrowski

  dodane 19.09.2016 01:04

  W przeddzień pielgrzymki dzieci i młodzieży w Przasnyszu spotkali się wolontariusze ŚDM naszej diecezji.

  Myślą przewodnią spotkania było dziękczynienie Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. W tej intencji modlili się wolontariusze podczas Mszy św., którą w przasnyskiej farze odprawił ks. Rafał Grzelczyk, diecezjalny duszpasterz młodzieży. W homilii zachęcił uczestników Eucharystii do odważnego spojrzenia w przyszłość. – I nieważne, co było do tej pory – zapewniał ks. Rafał. – Może być zupełnie inaczej, ponieważ Bóg widzi we mnie to, co mogę zrobić dzięki Jego łasce, dzięki Jego miłości. Bóg mnie wzywa ku nowym horyzontom, nigdy do muzeum, nigdy w przeszłość. On zaprasza mnie, bym zaczął znaczyć swoje życie i zostawiał wyraźne, szlachetne ślady. Taki właśnie ślad zostawił św. Stanisław Kostka. Dlatego po tylu latach spotykamy się z nim.

  W programie spotkania znalazły się dyskoteka "Radosny Raban" oraz panel dyskusyjny podsumowujący działania wolontariuszy podczas Światowych Dni Młodzieży w diecezji i omawiający perspektywy dalszej wspólnej działalności. Młodzież obejrzała reportaże z Krakowa oraz ze spływu harcerzy, którzy z pobłogosławionym przez papieża Franciszka obrazem Jezusa Miłosiernego płynęli tratwami po Wiśle z Krakowa do Płocka. Był też czas na dzielenie się świadectwami.

  Drugiego dnia spotkania goście uczestniczyli w grze miejskiej "Podróże z K.O.S.T.K.Ą.", którą przygotowali przasnyscy wolontariusze na Światowe Dni Młodzieży w diecezji. Przypomnijmy, że w lipcu goszczący w Przasnyszu Ormianie przemierzali miasto, szukając kolejnych punktów symbolizujących najważniejsze miejsca z życia świętego z Rostkowa i wypełniając związane z nimi różnorodne zadania. Na swojej drodze spotkali m.in. jego rodziców, brata, anioła, a na koniec także samego Stanisława. Wspomniany anioł, którego rolę zagrała wolontariuszka Weronika, był też wspaniałą niespodzianką dla uczestników wychodzącej w tym samym czasie do Rostkowa pielgrzymki dzieci.

  Po południu wolontariusze z innych miast diecezji udali się razem z przasnyską młodzieżą pieszo do Rostkowa. Harcerze z ZHR nieśli wspomniany już obraz Jezusa Miłosiernego. Podczas Mszy św. w sanktuarium został on uroczyście przekazany wolontariuszom ŚDM.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół