• facebook
 • rss
 • Kto wierzy, buduje mosty

  ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 30.08.2016 00:48

  Wiara przypomina drogę i tarczę. Trzeba jej zasmakować, aby żyć naprawdę - mówił bp Piotr Libera w Ciechanowie.

  W homilii ks. biskup odwołał się do duchowej geografii Ciechanowa i północnego Mazowsza, aby mówić o wierze i jej duchowych owocach, które jak Ewangelia, mimo zmieniających się czasów, są żywe i niezmienne.

  - Potrzebna nam była ta procesja z Farskiej Góry - z miejsca, które pamięta początki miasta i chrześcijaństwa na tych ziemiach, bo uświadomiła nam ona, że nasza wiara jest drogą, jest wędrówką pokoleń ludzi przez historię i zmieniające się epoki z tą samą i niezmienną Ewangelią Jezusa Chrystusa - mówił ks. biskup w kazaniu. I zachęcał do dziękczynienia za tych wszystkich, którzy przekazali nam wiarę.

  - Kiedy myślę o tej maryjnej geografii wiary Ciechanowa i okolic, ale przecież i całej naszej diecezji, to chcę się wraz z wami zastanowić, czy żyjąc, mieszkając, pracując i załatwiając dziesiątki codziennych spraw w naszych miastach i wioskach, w tym ochrzczonym od 1050 lat kraju, czy my mamy dla siebie nawzajem chrześcijańskie odruchy serca? Czy wiara nam jeszcze podpowiada: ty zrób pierwszy dobry krok, daruj urazy, okaż miłosierdzie, patrz sercem, bądź wielkoduszny i pokorny, ćwicz się w tym, aby prosić, dziękować, przepraszać - pytał ks. biskup.

  Publikujemy homilię biskupa płockiego, wygłoszoną 28 sierpnia na błoniach zamkowych w Ciechanowie

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

  Tak, niech będzie pochwalony i uwielbiony w naszej eucharystycznej wspólnocie dobry Bóg, który obmył nas w wodach chrztu, który zbawił nas i przebaczył nam grzechy, który prowadzi nas i chroni, a teraz przygotował dla nas najwspanialszą duchową ucztę - ucztę eucharystyczną!

  Pozdrawiam Was wszystkich - Drodzy Siostry i Bracia mieszkańcy grodu nad Łydynią - zgromadzonych tu na zamkowych błoniach w Ciechanowie i zjednoczonych z nami za pośrednictwem fal radiowych Katolickiego Radia Diecezji Płockiej i internetu!

  Pozdrawiam szczególnie i dziękuję za zorganizowanie tych uroczystości władzom miasta Ciechanowa z panem prezydentem na czele.

  Pozdrawiam wszystkich kapłanów tu obecnych, na czele z duszpasterzami sześciu ciechanowskich parafii i obu ciechanowskich dekanatów, oraz tych wszystkich, którzy wraz ze swoimi wiernymi zechcieli odpowiedzieć na zaproszenie i przybyli tutaj na nasze Diecezjalne Obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski.

  «« | « | 1 | 2 | 3 | 4 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół