• facebook
 • rss
 • Bliżej nieba

  ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 23.08.2016 00:10

  - W Rostkowie, u świętego Stanisława Kostki, na odpuście Wniebowzięcia Maryi wszyscy doświadczamy, że ziemia staje się bliższa niebu. Tak stało się w życiu św. Stanisława Kostki, a jego droga jest nam bliska - mówił w czasie Mszy św. odpustowej bp Piotr Libera.

  Tegoroczny odpust zbiegł się z 90. rocznicą sprowadzenia z Rzymu do Rostkowa relikwii św. Stanisława Kostki. Ich historię przypomniał ks. Adam Chmielewski proboszcz Rostkowa. Zostały one sprowadzone staraniem bł. abp Antoniego Juliana Nowowiejskiego, ale zanim przybyły do miejsca jego narodzin, peregrynowały po Polsce, a następnie z Przasnysza zostały uroczyście przeniesione do Rostkowa.

  Kazanie w czasie sumy odpustowej wygłosił o. Tomasz Ortmann, przełożony prowincji wielkopolsko-mazowieckiej jezuitów.

  - Podobnie, jak w życiu św. Stanisława, i w naszym życiu nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy żyli pełnią Bożego życia. Podobnie jak ziemia, którą uprawiacie a która żyje pełnią cały rok: i jesienią gdy szaleją wiatry, i zimą gdy są zawieruchy śnieżne, ale i wiosną, gdy pojawia się coraz więcej słońca, i latem, gdy przychodzi czas żniw, niezależnie od tego, jakie były poszczególne pory roku. A drogą do tej pełni jest zdolność znalezienia czasu na refleksję, na modlitwę, by dostrzec i przyjąć i to, co dobre i to, co trudne w naszym życiu - mówił w czasie homilii o. prowincjał.

  - Uroczystość Wniebowzięcia Maryi pokazuje nam, jak możemy rozwinąć skrzydła naszych możliwości. Dotyczy to nie tylko młodych, ale nas wszystkich, także i osób starszych – wy macie się także rozwijać. Jeśli bowiem Pan Bóg błogosławi wam w zdrowiu, siłach, to oznacza, że czegoś jeszcze od was oczekuje, czegoś co tylko wy możecie uczynić. A to, co możecie uczynić, to niekoniecznie narzekać, że nikt się nie liczy z waszym zdaniem, wylewać łzy za tym, co było, ale mając bogate doświadczenie życiowe uczyć młodych spojrzenia z dystansem na różne kataklizmy, które się dzieją, dodawać odwagi tym którzy zaczynają przejmować wasze obowiązki, czy choćby modlić się za nich - mówił ks. prowincjał.

  Sumę odpustową zakończyła procesja eucharystyczna. Na zakończenie uroczystości, ks. proboszcz Adam Chmielewski przypomniał, że w przyszłym roku odpustowi Wniebowzięcia NMP będą towarzyszyły obchody 40-lecia utworzenia parafii w Rostkowie i wizyty w tym miejscu kardynałów Stefana Wyszyńskiego i Karola Wojtyły.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: ODPUST, ROSTKOWO

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół