Nowy Numer 11/2018 Archiwum

Udźwignięte modlitwy

Pielgrzymi z ponad 20 krajów świata odwiedzili tego lata sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Obok kaplicy mogli zobaczyć rosnące mury nowego kościoła.

Na Starym Rynku trwa budowa dwojakiego rodzaju – ta widoczna gołym okiem, czyli wznoszenie murów nowego sanktuarium Bożego Miłosierdzia, i ta niewidzialna, duchowa. Codziennie siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia modlą się o bezpieczną i pomyślną realizację kolejnych etapów pracy. Niemal codziennie też przyjmują grupy pielgrzymów z różnych części świata. W ciągu jedynie dwóch lipcowych dni, w czasie ŚDM, sanktuarium odwiedziły grupy z 16 państw.

– Niesamowite wrażenie robiło też, jak ci pielgrzymi po wejściu do kaplicy potrafili się wyciszyć i modlić. Widok ludzi, którzy przyjeżdżają z odległych zakątków świata, szczególnie z krajów, gdzie chrześcijaństwo nie może swobodnie się rozwijać, jeszcze bardziej uświadamia nam, jakie duchowe skarby mamy na wyciągnięcie ręki – mówi s. Jolanta Pietrasińska, która oprowadza pielgrzymów. Fakt, że to miejsce jest odwiedzane przez wielu gości, uświadamia rangę i znaczenie wznoszonego obiektu, czyli nowego sanktuarium – przyznaje Jacek Dobrzyński, kierownik budowy z firmy Wixbud. Tu każdy dzień przynosi jakąś zmianę. – To etap budowy części kościoła, zawierającego prezbiterium. Wznosimy konstrukcję żelbetową. Jesteśmy w tej chwili gdzieś w połowie wysokości, na poziomie około 7 m. Położyliśmy platformę roboczą do wykonania stropu nad główną nawą kościoła, w kształcie łuku. Trwają też równolegle prace przy prezbiterium – mówi J. Dobrzyński. Drugi etap ma zamknąć się późną jesienią.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy