• facebook
 • rss
 • Dbają o ład

  Agnieszka Otłowska Agnieszka Otłowska

  dodane 11.08.2016 15:45

  To inna forma pielgrzymowania. Ich zadaniem jest dbanie o porządek w miejscach, gdzie przebywają pielgrzymi. W tym roku służba ekologiczna ma bardzo rodzinny charakter.

  Pielgrzymi to przemieszczająca się społeczność, która, niestety, „produkuje” dużą ilość śmieci. Nieocenione znaczenie w czasie pielgrzymki ma służba ekologiczna, która stara się o to, by miejsca postoju pozostały czyste. W tym roku służba ekologiczna ma bardzo rodzinny klimat. W jej składzie jest 10 osób, w tym dwa małżeństwa, dwie siostry, narzeczeństwo i ojciec z 11-letnim synem.

  To inna forma pielgrzymowania. Ich zadaniem jest dbanie o porządek w miejscach, gdzie przebywają pielgrzymi. Grupa jest dobrze zorganizowana, tak, że potrafi skutecznie działać na zmianę. Mimo posługi jej członkowie nie zapominają o codziennej modlitwie w ich „ekologicznym busie”, gdzie rozważają słowo na każdy dzień, odmawiają Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, czasem nawet uda im się odprawić godzinki.

  Uczestniczą też w centralnych punktach dnia, jakim są Eucharystia i wieczorny apel. I zawsze są uśmiechnięci.

  - To najlepsza forma urlopu - uważa Iwona. - Jesteśmy zarażeni chorobą pielgrzymkową od lat, a spojrzeć na koniec w oczy Matki jest bezcenne.

  - Dla mnie to jedna z form uczenia się porządku - mówi Krzysiek. - Z roku na rok czekam na te chwile, by prócz sprzątania po pielgrzymach, uporządkować wnętrze własnego serca i poukładać sprawy ducha.

  - To dbanie nie tylko porządek i ład codzienny, ale również zachowanie ładu zgodnego z własnych sumieniem i w życiu duchowym - wtrąca Jacek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół