• facebook
 • rss
 • Początek przemienienia

  ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 06.08.2016 08:10

  Tegoroczna wędrówka do Czarnej Madonny ma charakter dziękczynny za dzieło nawiedzenia przez obraz jasnogórski, za Rok Miłosierdzia, wizytę w Polsce papieża Franciszka i za Światowe Dni Młodzieży.

  Rankiem 6 sierpnia płocka katedra i Wzgórze Tumskie były świadkami szczególnego i radosnego wyznania wiary ponad 800 pielgrzymów, którzy wyruszyli na szlak pielgrzymi do Czarnej Madonny. Mszy św. na rozpoczęcie pielgrzymki przewodniczył bp Piotr Libera.

  Biskup w kazaniu mówił o niezwykłych chwilach, które w ostatnim czasie przeżyła płocka diecezja: - Wielu wpatrywało się w oblicze Matki Bożej, wielu podjęło decyzję o przemianie życia. Później rozpoczął się Rok Miłosierdzia, wreszcie przybyli do Polski młodzi ludzie z całego świata, którzy wnieśli tyle entuzjazmu i radości. Dobry Bóg obdarzył nas wielką łaską: pozwolił nam przeżyć wielkie wydarzenia i w nich uczestniczyć - stwierdził biskup płocki.

  - Podobnie jak uczniów umocniło wydarzenie przemienienia Pańskiego, tak i dla nas te ostatnie wydarzenia, i ta pielgrzymka, niech przyniosą duchowe umocnienie, abyśmy się stali "miłosierni jak Ojciec". Na pielgrzymce poniesiecie nie tylko plecaki, ale i serca umocnione wiarą. Niech dni wędrówki i spotkanie z Maryją mają charakter wdzięczności. Podziękujcie za maryjne odwiedziny, za Rok Miłosierdzia, za wizytę papieża Franciszka w naszej ojczyźnie i za Światowe Dni Młodzieży. Razem z wami będzie szedł sam Jezus - mówił biskup.

  Pielgrzymi wyruszyli w 11 grupach. Pierwszy dzień zaprowadzi ich do Gostynina, a następnie na nocleg do Sokołowa. Pieszym pielgrzymom towarzyszy rzesza pielgrzymów duchowych.

  Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w tym pieszej pielgrzymce towarzyszy "Gość Płocki". Wkrótce kolejne relacje, świadectwa i galerie zdjęć.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół