• facebook
 • rss
 • Świat przyjechał do nas

  Dawid Turowiecki

  dodane 21.07.2016 19:38

  W parafii pw. św. Maksymiliana M. Kolbego rozpromieniona, rozśpiewana i roztańczona płońska młodzież powitała swoich rówieśników, pielgrzymów z pięciu państw, którzy przygotowują się do spotkania z papieżem Franciszkiem w Krakowie.

  Do Płońska trafiła kilkudziesięcioosobowa grupa młodych ludzi z Armenii, Rosji, Wenezueli, Libii i Syrii.

  - Po trzech latach przygotowań rozpoczynamy Światowe Dni Młodzieży w Płońsku. Ich pierwszą częścią jest poznawanie kultury i zwyczajów w poszczególnych regionach naszej ojczyzny - witał przybyszów ks. proboszcz Zbigniew Sajewski, nazywając ich za papieżem Franciszkiem "pielgrzymami wiary". - Dziękujemy, że wybraliście właśnie Płońsk jako to miejsce, z którego powędrujecie do Krakowa - dodawał duchowny na schodach kościoła, przed którym ustawiono obraz z wizerunkiem św. Jana Pawła II oraz relikwie papieża i siostry Faustyny Kowalskiej.

  Zjednoczenie młodzieży we wspólnocie modlitwy, radości i kultury rozpoczęło się tanecznym krokiem z odśpiewaniem oficjalnego hymnu ŚDM "Błogosławieni miłosierni". Płońszczanie ubrani w ludowe stroje odtańczyli również przed gośćmi poloneza.

  Starosta powiatu płońskiego zdobył się na powitanie przyjezdnych w ich ojczystych językach, co wywołało wśród nich ogromny entuzjazm. - Niech to będzie dla was wszystkich niezapomniane przeżycie, wzniosłe doświadczenie Boga i wspaniałych spotkań, które wywrą wpływ na wasze przyszłe życie - zwracał się do młodzieży Andrzej Stolpa. - To wydarzenie jest świadectwem wiary, wytrwałości i niezłomności. Wykorzystajcie tę okazję do zintegrowania się w Bożej miłości, braterstwie i szacunku do innych kultur - kontynuował starosta. - Mam nadzieję, że pobyt w płońskich rodzinach, które hołdują naszej słynnej staropolskiej gościnności, sprawi, że kiedyś zatęsknicie za naszymi stronami i odwiedzicie nas tu znowu. Uważajcie na siebie, abyście cali i zdrowi wrócili do swoich domów.

  Burmistrz Płońska przekazał delegacji młodzieży z różnych zakątków świata symboliczne klucze do miasta, życząc uczestnikom wielu owocnych spotkań w atmosferze modlitwy, życzliwości i pokoju.

  Z kolei nasi wolontariusze żywili nadzieję, że czas Światowych Dni Młodzieży, także tych diecezjalnych, będzie okresem wartościowym, pełnym przygód, nowych znajomości i zgromadzenia samych pięknych wspomnień. - Chcemy wspólnie radować się ze wszystkich łask, które zsyła nam Pan Bóg, bo właśnie teraz kształtuje się to, jakimi ludźmi jesteśmy i będziemy w przyszłości - przyznawali młodzi płońszczanie.

  - Pragniemy poznać odmienną kulturę i to, jak ludzie patrzą na świat w innych zakątkach świata. Chcemy umocnić naszą wiarę i spotkać na swojej drodze nowych przyjaciół - mówiła po ceremonii otwarcia ŚDM grupka dziewcząt pochodzących z rosyjskiego Biełgorodu oraz Woroneżu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół