• facebook
 • rss
 • Młodość w grodzie św. Stanisława Kostki

  Wojciech Ostrowski

  dodane 21.07.2016 14:46

  Zespoły Deus Meus i Dekalog zagrały i zaśpiewały podczas ceremonii powitania w Przasnyszu uczestników Światowych Dni Młodzieży.

  Co prawda, Ormianie z Gruzji goszczą w mieście nad Węgierką już od poniedziałku, to jednak uroczyste i oficjalne powitanie na przasnyskim rynku, zgodnie z wcześniejszym planem, miało miejsce w środę. Dzień ten rozpoczął się dla nich i wolontariuszy wspólną Mszą św., którą w kościele mniszek klarysek kapucynek sprawowali ks. Andrzej Rutkowski, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Węgrze i ks. Valter Antonyan z Gruzji. Później goście i gospodarze uczestniczyli w zajęciach sportowych oraz zwiedzili Muzeum Historyczne.

  Podczas ceremonii powitania na rynku miejskim, z udziałem księży proboszczów z dekanatów przasnyskiego i dzierzgowskiego oraz przedstawicieli władz samorządowych, symboliczne klucze do bram miasta wręczył przedstawicielom młodzieży burmistrz Waldemar Trochimiuk. Od początku uroczystości na scenie obecne były relikwie świętych: Stanisława Kostki, Jana Pawła II i s. Faustyny Kowalskiej.

  Do wspólnego chwalenia Pana Boga modlitwą, śpiewem i tańcem starszych i młodszych uczestników spotkania porwały przasnyski zespół Dekalog oraz dobrze znany w całym kraju Deus Meus, niestety bez udziału zapowiadanego wcześniej Mietka Szcześniaka. To radosne uwielbienie zdawało się nie mieć końca. Na zakończenie uroczystości wspólnie zaśpiewano Apel Jasnogórski, po którym obecni księża udzielili wszystkim błogosławieństwa.

  Światowe Dni Młodzieży odbywają się w Przasnysza dzięki wsparciu ze strony m.in. Fundacja Scalam - Prostujemy drogi życia i burmistrza Waldemara Trochimiuka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół