• facebook
 • rss
 • Czujcie się jak u siebie!

  Wojciech Ostrowski

  dodane 19.07.2016 14:01

  Po długiej podróży do Przasnysza dotarła licząca 50 osób grupa Ormian z Gruzji z ks. Antonem na czele.

  Serdecznie powitanie w sali o. Bernarda Kryszkiewicza klasztoru ojców pasjonistów zgotowali im wolontariusze ŚDM oraz rodziny, u których będą gościć. Było wiele ciepłych gestów i słów z obu stron.

  Okazało się, że głównym językiem porozumiewania się jest rosyjski. – Bardzo się cieszę, że dziś mogę posługiwać się tym językiem w takich okolicznościach i w takim celu – oznajmiła rusycystka Bożena Tomaszewska, która wystąpiła w charakterze tłumaczki. Pomogła w tym także Edyta Tatewik-Kaputjan, mieszkająca od lat w Przasnyszu Ormianka.

  Dla przyjmujących pielgrzymów z Gruzji rodzin z parafii Chrystusa Zbawiciela ich przybycie miało miejsce w bardzo szczególnym dniu. Dokładnie rok temu rozpoczęła się w tej parafii doba nawiedzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Nie można tu mówić o przypadku, biorąc pod uwagę, że pielgrzymi przybyli dwa dni wcześniej niż było to pierwotnie planowane. A jak się jeszcze do tego doda poświęcone gościnności czytania liturgiczne z poprzedzającej ten dzień niedzieli, z przyjmującym Pana Boga "czym chata bogata" Abrahamem i odwiedzającym siostry Martę i Marię Jezusem, to efekt jest wprost porażający. I wydaje się, że nie pozostaje nic innego, tylko przyjąć głęboko do serca wypowiedziane wtedy przez Chrystusa słowa: "Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona".

  We wtorek po Mszy św. w przasnyskiej farze goście udali się do Warszawy. Między nimi, ich gospodarzami i wolontariuszami ŚDM wytworzyła się, mimo bariery językowej, miła atmosfera. Jak powiedział podczas Mszy św. ks. Arkadiusz Czubakowski, Pan Bóg znajduje uniwersalny język, przy pomocy którego dociera do nas wszystkich.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół