• facebook
 • rss
 • Wśród straganów, w dzień targowy

  Wojciech Ostrowski

  dodane 12.07.2016 13:05

  Przasnyscy wolontariusze przeprowadzili kolejną akcję promującą Światowe Dni Młodzieży. Tym razem jej miejscem był … targ.

  Jest ciepły lipcowy ranek. Jak w każdy dzień targowy na przasnyskim targowisku miejskim jest sporo sprzedających i kupujących. W charakterystyczny dla tego miejsca o tej porze gwar powoli wlewają się dźwięki muzyki. Po chwili wyraźnie słychać, że to Hymn Światowych Dni Młodzieży. Na niewielkim placyku wśród straganów z różnych stron pojawiają się wolontariusze w koszulkach ŚDM. Najpierw dwoje, później dołączają kolejni. Tańczą i śpiewają, powiewają chustami z logo ŚDM. Na zakończenie głośno wołają: Zapraszamy na Światowe Dni Młodzieży w diecezji!

  Niecodzienne widowisko spotyka się z zainteresowaniem sprzedawców i kupujących. Ludzie zatrzymują się, przerywają oglądanie towarów, komentują to, co się dzieje, pokazują i wyjaśniają dzieciom. Na ogół orientują się, o co chodzi i życzliwie odnoszą się do tańczących wolontariuszy.

  - Zadzwonię później, bo teraz odbywa się tu taka akcja na Światowe Dni Młodzieży – przerywa rozmowę telefoniczną młody mężczyzna.

  Tego rodzaju akcje, nazywane "flash mob", stają się ostatnio coraz popularniejsze. Polegają na niespodziewanie pojawieniu się organizującej go grupy osób w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków. I tak właśnie było na przasnyskim targowisku

  - Nie jest to nasz pomysł, nie my pierwsi coś takiego przeprowadziliśmy, ale myślę, że założony przez nas cel czyli przypomnienie o zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży został osiągnięty – mówi Kamila Łazicka, koordynator Sekcji Animacji ŚDM Dekanatu Przasnyskiego, która przeprowadziła akcję.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół