• facebook
 • rss
 • Z błogosławieństwem biskupa

  ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 22.06.2016 00:33

  - Słuchajcie, co mówi Duch do Kościoła, i idźcie do owczarni, aby w sercach ludzi budować królestwo Boże - mówił bp Piotr Libera do nowych proboszczów i administratorów parafii.

  - Dziękuję za lata gorliwej, ofiarnej pracy dla Kościoła płockiego, za trwanie na posterunku - powiedział bp Piotr Libera do księży proboszczów przechodzących na emeryturę. Wręczył również nominacje administratorom parafii i proboszczom. Przypomnijmy, że w tym roku biskup płocki mianował 31 księży proboszczami bądź administratorami.

  Nowi duszpasterze trafią m.in. do 660-letniej rypińskiej fary, do najmłodszej parafii w Ciechanowie czy jednej z najmniejszych wspólnot w Sokołowie k. Pułtuska. Większość zmian jest spowodowana przejściem na emeryturę siedmiu księży proboszczów: ks. kan. Zdzisława Bartosika ze Strzyg, ks. kan. Zenona Frocha z Koziczynka, ks. kan. Zygmunta Ignatowskiego z Sikorza, ks. Stanisława Kruszewskiego z Troszyna, ks. kan. Wiesława Sadłowskiego z Bulkowa, ks. kan. Andrzeja Skorłutowskiego z Szydłowa i ks. prał. Tadeusza Zabornego z Rypina.

  Nominacje proboszczowskie:

  Ks. Jarosław Ferenc, proboszcz parafii pw. św. Mateusza w Smoszewie, z dniem 1 sierpnia został mianowany proboszczem parafii pw. św. Stanisława BM w Dobrzykowie.

  Ks. Robert Głuchowski, proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Sokołowie, z dniem 1 lipca mianowany proboszczem parafii pw. św. Dionizego w Koziczynku.

  Ks. Maciej Jastrzębski, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Dulsku, z dniem 1 lipca mianowany proboszczem parafii pw. św. Stanisława BM w Strzygach.

  Ks. kan. Andrzej Krasiński, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej, z dniem 1 sierpnia mianowany proboszczem parafii pw. Trójcy Świętej w Rypinie.

  Ks. Cezary Maruszewski, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Skępem, z dniem 1 lipca mianowany proboszczem parafii pw. św. Marii Magdaleny i św. Kazimierza w Szydłowie.

  Ks. Roman Murawski, proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Szkaplerznej w Okalewie, z dniem 1 lipca mianowany proboszczem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Skępem.

  Ks. Sławomir Trzaska, proboszcz parafii pw. Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników w Ciechanowie, z dniem 1 sierpnia mianowany proboszczem parafii pw. Świętej Trójcy w Bulkowie oraz administratorem parafii pw. św. Marii Magdaleny w Pilichowie.

  Nominacje na administratorów parafii:

  Ks. Artur Bombiński, wikariusz parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie, z dniem 1 sierpnia mianowany administratorem parafii pw. św. Mateusza w Smoszewie.

  Ks. Jarosław Cichocki, wikariusz parafii pw. św. Stanisława Kostki w Rypinie, z dniem 1 lipca mianowany administratorem parafii pw. św. Barbary w Sikorzu.

  Ks. Sławomir Detmer, wikariusz parafii pw. św. Anny w Skrwilnie, z dniem 1 lipca mianowany administratorem parafii pw. Matki Boskiej Szkaplerznej w Okalewie.

  Ks. Mariusz Dołęgowski, wikariusz parafii pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu, z dniem 1 lipca mianowany administratorem parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Sokołowie.

  Ks. mgr Marek Dyga, wikariusz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Skępem, z dniem 24 maja mianowany administratorem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Szwelicach.

  Ks. mgr Adam Gnyp, wikariusz parafii pw. św. Stanisława BM w Glinojecku, z dniem 1 sierpnia mianowany administratorem parafii pw. pw. Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników w Ciechanowie.

  Ks. Jacek Kędzierski, wikariusz parafii pw. św. Anny w Pomiechowie, z dniem 24 maja mianowany administratorem parafii pw. św. Anny w Żałem.

  Ks. Stanisław Pietkiewicz, wikariusz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bodzanowie, z dniem 1 września mianowany administratorem parafii pw. św. Leonarda w Troszynie.

  Ks. Wojciech Zaleśkiewicz, duszpasterz posługujący w Norwegii, z dniem 1 lipca mianowany administratorem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Dulsku.

  Ks. Grzegorz Mazurkiewicz, proboszcz parafii pw. św. Anny w Żałem i ks. Marek Mizerski, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Dobrzykowie, zostali zwolnieni z urzędu proboszcza.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół