• facebook
 • rss
 • Antoni wciąż ratuje

  ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 13.06.2016 15:13

  Bp Piotr Libera zachęcał do modlitwy w intencji powołań do kapłaństwa. - Módlmy się, aby Bóg także dzisiaj dawał nam "Antonich" na miarę naszych czasów - mówił w Ratowie.

  - Kościół jest święty świętością Chrystusa, dlatego powtarzamy w wyznaniu wiary: "Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół". Ale czy Kościół jest święty moją świętością? - pytał w czasie nieszporów otwierających uroczystości odpustowe ks. Józef Błaszczak, proboszcz ze Strzegowa.

  - Trzeba nam dziś postawy bezkompromisowości w postanowieniach, otwartości na łaskę i natarczywości w modlitwie, jak tego od wieków uczy nas w tym miejscu św. Antoni - mówił ks. kan. Błaszczak.

  Z kolei bp Piotr Libera w czasie Sumy odpustowej mówił o św. Antonim, który właściwie odczytał i pięknie wypełnił powołanie. - On usłyszał w swoim sercu głos Jezusa i poszedł za Nim, stając się nadzwyczaj skutecznym apostołem prawdy Bożej - powiedział bp Piotr.

  Tę postawę św. Antoniego ksiądz biskup odniósł do coraz mniejszej liczby powołań w diecezji płockiej. - Być może powodem jest to, że Jezus do swojej służby zaprasza, ale nikogo do niej nie zmusza. (...) Niestety jednak wielu młodych ludzi zagłusza w sobie Chrystusowy głos, odrzuca Jego zaproszenie, ulega presji otoczenia, które ośmiesza służbę Bogu w kapłaństwie - mówił ks. biskup.

  - Módlmy się, aby nie zabrakło ludzi, którzy na wzór naszego patrona znajdą w sobie odwagę przyjęcia Chrystusowego zaproszenia do służby w kapłaństwie. Módlmy się, aby Bóg także dzisiaj dawał nam "Antonich" na miarę naszych czasów - mówił bp Piotr Libera w czasie uroczystości odpustowych.

  - Noszę imię świętego i przez całe życie modlę się do mego patrona o pomoc i opiekę. Jestem tu z żoną, aby modlić się za rodzinę - powiedział obecny na uroczystościach odpustowych wzruszony pan Antoni. - I ja zawsze jestem tu wzruszona, bo ponad 50 lat temu właśnie w Ratowie wstąpiłam do zgromadzenia sióstr Misjonarek Świętej Rodziny - mówi s. Maria, pochodząca z parafii Szreńsk, a obecnie pracująca w Zambii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół