• facebook
 • rss
 • Natchnienie i wiara

  ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 12.06.2016 23:02

  Po raz drugi w kościołach fundacji Wincentego Krasińskiego odbywają się Dni Kultury Chrześcijańskiej.

  W inauguracji Dni Kultury Chrześcijańskiej i Mszy św. w kościele w Opinogórze uczestniczyli senator Jan Maria Jackowski, poseł Anna Cicholska i Roman Kochanowicz - dyrektor Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

  Wieczorem w tym samym kościele wystawiono oratorium o Bożym Miłosierdziu.

  Adoracji Najświętszego Sakramentu towarzyszyła modlitwa tekstami z "Dzienniczka" św. siostry Faustyny Kowalskiej, muzyka i śpiew z oratorium Piotra Pałki. Wybrzmiały więc: modlitwa do Ducha Świętego i pieśń dziękczynienia: "Dzięki Ci, dzięki Ci, Boże święty i niepojęty...". Następnie prośba do Ducha Świętego, modlitwa "Okaż mi, Boże, miłosierdzie Swoje", wezwania do Boga przebaczeń, pieśń wywyższenia Bożego Miłosierdzia i często powtarzane w niej słowa: "Miłosierna miłości, wywyższamy ciebie /szukasz owiec zagubionych, za grzesznikiem biegniesz...".

  - To nie koncert, ale modlitwa dziękczynienia i ekspiacji przed Najświętszym Sakramentem - wyjaśniła Bogumiła Nasierowska, organistka w parafii św. Tekli.

  Modlitwa i śpiew wzbogacone zostały fragmentami "Dzienniczka" i zawartymi tam słowami Pana Jezusa Miłosiernego. Oto nie które z nich: "Uwielbiaj Moje miłosierdzie..., nie zniechęcaj się, przyprowadź Mi dusze oziębłe..., ścigam cię Moim miłosierdziem...".

  Przy ołtarzu stanął ponad 20-osobowy chór oraz kilkunastu instrumentalistów. Wielu spośród muzyków i chórzystów pochodzi z Kameralnego Zespołu Wokalnego "Vox vocanti" i chóru parafii św. Tekli w Ciechanowie. Do tej grupy w realizacji projektu przyłączyło się również wiele innych osób.

  W programie kolejnych dni:

  13 czerwca o godz. 18 - modlitwa fatimska w kościele w Opinogórze zakończona procesją maryjną alejkami parku Muzeum Romantyzmu;

  14 i 15 czerwca o godz. 10 - w Oranżerii w Opinogórze program artystyczny przygotowanych przez uczniów miejscowej szkoły podstawowej i gimnazjum oraz rozstrzygnięcie konkursów;

  16 czerwca o godz. 18 - w kościele parafialnym w Pałukach Msza św., a po jej zakończeniu czytanie fragmentów dzieł H. Sienkiewicza w nawiązaniu do obchodów Roku Sienkiewicza oraz wspomnień Edwarda Krasińskiego "O Radziejowicach i ich gościach niektórych". Projekcja fragmentów ekranizacji "Trylogii";

  17 czerwca o godz. 10 - w Oranżerii w Opinogórze spektakl "Trzej wieszcze" w wykonaniu uczniów I LO w Ciechanowie oraz lekcja muzealna "Opinogóra - moja mała ojczyzna".

  Organizatorami wydarzenia są parafie w Opinogórze i Pałukach, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze oraz szkoła podstawowa i gimnazjum w Opinogórze, a także I Liceum Ogólnokształcące w Ciechanowie. Wydarzenie odbywa się pod patronatem "Gościa Niedzielnego".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół