Nowy numer 20/2018 Archiwum

Przaśnikowo i festiwalowo

Wśród ludzi na medal, w mieście nad Węgierka wyróżniono Edwarda Lemanowicza, emerytowanego nauczyciela i działacza społecznego.

Jak co roku, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej uhonorowało swoją nagrodą kolejną, szczególnie zasłużoną dla regionu osobę. Statuetki legendarnego młynarza Przaśnika, założyciela Przasnysza, przyznawane są za zasługi dla ziemi przasnyskiej w dziedzinie nauki, oświaty, kultury, sportu, gospodarki i działalności społecznej.

W tym roku nagrodzony został emerytowany nauczyciel, działacz społeczny i oświatowy Edward Lemanowicz, w latach 1969 - 1978 dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Przasnyszu. W tym czasie placówce tej nadano imię mjr. Henryka Sucharskiego, a budynek szkolny został rozbudowany, zyskując skrzydło z dodatkowymi salami lekcyjnymi oraz pomieszczenie na bibliotekę i czytelnię.

Przaśnikowa gala miała tradycyjnie miejsce w przeddzień Letniego Festiwalu Muzycznego - Dni Przasnysza i Ziemi Przasnyskiej, zorganizowanego w formie pikniku rodzinnego. Wśród tegorocznych wykonawców znalazły się takie gwiazdy jak zespół De Mono oraz wokalistka Agnieszka Chylińska.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma