• facebook
 • rss
 • Alfabetyczna miłość Matki. Biała

  Agnieszka Otłowska

  dodane 03.06.2016 09:48

  Po przepłynięciu statkiem Wisły, wizerunek Królowej Polski dotarł do wspólnoty, której patronuje św. Jadwiga Śląska.

  Jako pierwszy, obraz Jasnogórskiej Pani powitał ks. proboszcz Jan Deptuła, a następnie przedstawiciele rodzin, młodzieży i dzieci.

  - 40 lat temu, 24 września 1976r. wierni parafii św. Jadwigi w Starej Białej stanęli przed Twym obliczem – witał obraz ks. Jan Deptuła, proboszcz parafii. – W tych dniach nam darowanych pragniemy trwać przy Tobie. Uczyć się dobrego życia. Wsłuchujemy się dziś w Twoje słowa Matko: "Uczyńcie wszystko cokolwiek powie wam mój Syn". I jak mówi św. Paweł, będziemy przypatrywali się naszemu powołaniu – modlił się ks. proboszcz.

  Mszy św. rozpoczynającej dobę nawiedzenia i procesji maryjnej przewodniczył bp Piotr Libera. W kazaniu odniósł się do znaczenia słowa: Matka. Wyjaśnił, co kryje się po każdą literą tego szczególnego słowa. – Ma ono zaledwie pięć liter, ale kryje ogrom uczuć i sens ludzkiego istnienia – mówił bp Piotr. – Pięć liter, które kryją w sobie sens ludzkiego istnienia; pięć liter, które dają odpowiedź na twoje i moje wątpliwości – akcentował. Zwrócił uwagę, że Maryja przybywa, aby przypomnieć, jak ważne są w naszym życiu adoracja, modlitwa i wytrwałość. Przybywa, aby podtrzymać w sercach tradycję wiary. Wskazać, jak ważny jest również Kościół, o którym mamy się troszczyć i dbać. Jednak naszą odpowiedzią na Jej obecność ma być nasza wierność i trwanie przy Bogu.

  Warto przypomnieć, że Maryja nawiedza po raz drugi nawiedza Białą k. Płocka. Była tu również w marcu bieżącego roku, kiedy nawiedzenie przyżywały siostry Matki Bożej Miłosierdzia i mieszkańcy Domu Samotnej Matki.

  Parafialnemu powitaniu ikony Czarnej Madonny towarzyszyły sztandary, straż, asysta procesyjna, dzieci, a także wierni parafii Białej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół