• facebook
 • rss
 • Piękne rodziny

  wp

  dodane 16.05.2016 00:43

  - To manifestacja wspólnoty i wartości, które dziś są tak często atakowane - mówią organizatorzy ciechanowskiego marszu.

  "Każde dziecko, jak świat światem, chce mieć mamę oraz tatę", "Gdzie jest Bóg, tam jest przyszłość", "Każde życie jest bezcenne" - to niektóre z haseł wypisanych na transparentach niesionych w Marszu dla Życia i Rodziny. Korowód wyruszył z placu Jana Pawła II, przeszedł deptakiem pod pomnik św. Piotra Apostoła. Tam rodzina złożyła kwiaty, wypuszczono również 11 gołębi, a następnie kontynuowano przemarsz przez plac Kościuszki do pomnika Jana Pawła II, pod Farską Górę. Tam również złożono kwiaty.

  - Przyszliśmy w Marszu dla Życia i Rodziny pod pomnik św. Jana Pawła II, aby uzmysłowić sobie, jak wielka odpowiedzialność za życie i rodzinę na nas spoczywa. Przeszliśmy, aby radośnie pokazać światu piękno miłości małżeńskiej, macierzyństwa i ojcostwa, piękno życia, które trzeba chronić - mówił na zakończenie marszu Ryszard Wesołowski, prezes Akcji Katolickiej przy parafii farnej w Ciechanowie, jeden z organizatorów wydarzenia.

  - Chcemy zaapelować dzisiaj do władz publicznych naszego kraju o zagwarantowanie całkowitej, prawnej ochrony życia dzieci nienarodzonych! Jesteśmy przekonani, że w Polsce może się dokonać najlepsza z możliwych zmian: zapewnienie pełnej ochrony życia każdego człowieka, przede wszystkim tego, który jest najsłabszy i bezbronny - dziecka przed urodzeniem - mówił Ryszard Wesołowski.

  Na zakończenie familijnego spotkania w ciechanowskiej farze oprawiono Mszę św., którą transmitowało Katolickie Radio Diecezji Płockiej. Modlono się, "aby marsz obudził sumienia na sens i wartość ludzkiego życia w każdej sytuacji i kondycji".

  - Kto przeszedł w Marszu dla Życiu i Rodziny, zrobił pierwszy krok: aby otworzyć się na drugiego człowieka, na wspólnotę i na Boga. Dziś usilnie prosimy, aby Duch Święty otworzył to wszystko, co jest tak szczelnie pozamykane w nas, by otworzył nas, zaangażował w obronę życia, rodziny i Boga w nas - mówił w homilii ks. Jarosław Szumański.

  Organizatorami IV Marszu dla Życia i Rodziny w Ciechanowie byli: Akcja Katolicka, oaza rodzin, Odnowa w Duchu Świętym, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, MKS Ciechanów, Civitas Christiana, Związek Piłsudczyków RP, Stowarzyszenie Narodowy Ciechanów, Ciechanowski Klub "Gazety Polskiej", stowarzyszenie "Serce Matki", Franciszkański Zakon Świeckich, harcerze i ministranci.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół