• facebook
 • rss
 • Więcej serca, więcej wiary!

  wp

  dodane 16.05.2016 13:32

  Kilkanaście osób - reprezentantów ruchów i stowarzyszeń - otrzymało krzyże i zostało posłanych, aby pełnić dzieła miłosierdzia.

  Symbolicznego aktu dokonał bp Piotr Libera w czasie Mszy św. wieńczącej modlitewne czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. - Tu nie chodzi o wyróżnienie konkretnych osób, ale o uświadomienie nam wszystkim misji niesienia i czynienia miłosierdzia - wyjaśniła Iwona Zielonka, konsultant ds. nowej ewangelizacji w diecezji płockiej.

  Znak posłania kilkunastu świeckich misjonarzy miłosierdzia i wręczenia im krzyży był nawiązaniem do gestu papieża Franciszka, który na początku tegorocznego Wielkiego Postu posłał kapłanów - misjonarzy miłosierdzia, oraz do posłania, które otrzymali przedstawiciele szkół nowej ewangelizacji z rąk legata papieskiego, kard. Pietro Parolina w Poznaniu, w czasie obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski.

  - Jest to posłanie świeckich do przekazu wiary, której konkretnym wyrazem są czyny miłosierdzia. Każdy z nas w roku Jubileuszu Miłosierdzia i świętowania 1050. rocznicy chrztu Polski oraz własnego chrztu jest wezwany do tego, by stawać się misjonarzem miłosierdzia w rodzinie, swojej wspólnocie, parafii i diecezji - wybrzmiało w komentarzu wyjaśniającym ten obrzęd.

  - Kilkanaście osób reprezentuje bogate środowisko ruchów i wspólnot, które w sobie właściwy sposób pełnią posługę miłosierdzia. Nie jest to posłanie czy wyróżnienie tylko tych osób, ale symbol posłania całych wspólnot - wyjaśnia dr Iwona Zielonka.

  - Panie, wejrzyj na te sługi, które posyłamy w różne części naszej diecezji, by byli misjonarzami Twego miłosierdzia, jako zwiastunów zbawienia i pokoju. Wlej łaskawie Ducha Świętego w serca tych ludzi, aby z zapałem dawali świadectwo swej wiary w Chrystusa Zmartwychwstałego i pełnego miłosierdzia - modlił się bp Piotr Libera nad świeckimi misjonarzami miłosierdzia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół