• facebook
 • rss
 • Dobry motor, nie tylko do jazdy

  Agnieszka Otłowska

  dodane 14.05.2016 21:02

  Na dorocznym zlocie przy ciechanowskiej farze oraz na błoniach zamkowych spotkali się miłośnicy jednośladów z całej diecezji. Najpierw uczestniczy we Mszy św., następnie w spotkaniu integracyjnym.

  W ciechanowskiej farze ks. Dariusz Skoczylas, diecezjalny duszpasterz motocyklistów, odprawił w ciechanowskiej farze Eucharystię w intencji posiadaczy jednośladów.

  – Przez takie spotkania i modlitwę pokazujemy, że motocyklista, oprócz pasji może kierować się wartościami – mówił w czasie Mszy św. ks. Skoczylas. – Pokutujący dotąd stereotyp szaleńca, który na nic nie patrzy, jedzie przed siebie, spowodował, ze wytworzył się drugi nurt, a mianowicie idealnego motocyklisty - perfekcyjnego, który jest przykładem, którym można się pochwalić – dodał ks. Dariusz.

  Zwrócił uwagę, że przyglądając się temu obrazowi można dostrzec w nim dobrego człowieka, który jest otwarty na różne charytatywne akcje i pomoc drugiemu.

  - Zobaczcie, ilu z nas modli się za siebie samych, ale również za innych oraz za tych, których może już nie ma. Fascynujemy się tym, co wokół nas, ale z drugiej strony odkrywamy prawdziwy świat motocyklisty: człowieka, który zwiedza sanktuaria, klęka w kościele, przywozi różne emblematy i wspomnienia, a przede wszystkim przywozi coś więcej, co daje, mu bogatą duchowość – akcentował ks. Skoczylas.

  Duszpasterz mówił, że motocykliści towarzyszą także wielu uroczystościom kościelnym, m.in.: pielgrzymkom czy nawiedzeniu obrazu Matki Bożej. - Motocyklista zawsze może swoją postawą pokazywać kościół, wartości, swoje pasje i bycie człowiekiem, prawdziwym Polakiem, tym, który trwa przy wartościach narodowych – akcentował duszpasterz.

  Po Mszy św. zbierano ofiary na rzecz hospicjum w Wilnie, zaś ks. Zbigniew Adamkowski, proboszcz parafii św. Józefa poświęcił motocykle stojące wokół kościoła. Następnie odbyło się spotkanie integracyjne zorganizowane na zamkowych błoniach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół