• facebook
 • rss
 • Matka prawdziwej wolności. Ruże

  Agnieszka Otłowska

  dodane 05.05.2016 10:46

  Po raz drugi Maryja w ikonie Jasnogórskiej nawiedza parafię świętych Apostołów Piotra i Pawła.

  Przez udekorowaną maryjnymi flagami i proporczykami drogę niesiona była ikona Czarnej Madonny wprost do kościoła parafialnego w Rużu. Powitaniu obrazu Czarnej Madonny towarzyszyły sztandary, straż, asysta procesyjna, dzieci, orkiestra parafialna z Ruża, a także księża pochodzący z tej parafii. Wierni z parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła na wizytę Matki Bożej przygotowywali się poprzez rekolekcje, spowiedź i wieczorne Apele Jasnogórskie.

  Jako pierwszy obraz Jasnogórskiej Pani powitał ks. proboszcz kan. Henryk Zagórowicz, a następnie witali go przedstawiciele rodzin, młodzieży i dzieci.

  Mszy św. otwierającej dobę nawiedzenia przewodniczył bp Mirosław Milewski. W homilii zwrócił uwagę, że Maryja od zarania dziejów niesie swojemu ludowi wolność, jednak najbardziej wolni jesteśmy tylko na Jasnej Górze. – Dzisiaj Maryja przynosi dar duchowej wolności waszej wspólnocie – mówił bp Milewski. - Nasza Matka przychodzi do wszystkich i patrzy, na ie wolne jest nasze serce – zwracał się do wiernych bp Mirosław. Mówił, że prawdziwa wolność to nie tylko wewnętrzna swoboda, brak przymusu, wydawania własnych opinii. Prawdziwa wolność zawsze mieszka w sercu człowieka. Bo tylko w przyjaźni z Jezusem zrozumiemy, że wolność to nie samowola. Przy Tej Matce zawsze byliśmy wolni i to Ona chce nas zaprosić, przekonać, że z Bogiem nasza wolność będzie prawdziwa – akcentował bp Milewski.

  Na pamiątkę nawiedzenia ikony Czarnej Madonny staraniem parafian zostały wyremontowane organy, które bp Mirosław poświęcił w czasie Eucharystii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół