• facebook
 • rss
 • Od nikogo nie usłyszałem: "nie"

  Wojciech Ostrowski

  dodane 19.04.2016 00:34

  - Ks. prał. Niestępski jest kapłanem pełnym radości, a to znak niewątpliwy, że dobrze zrozumiał chrześcijaństwo, które jest religią radości, religią dobrej nowiny o zbawieniu - mówił o diamentowym jubilacie ks. prał. Ireneusz Wrzesiński z Ciechanowa.

  Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. prałat, któremu jako koncelebransi towarzyszyli dwaj koledzy kursowi, księża Stanisław Nowak z Pułtuska i Józef Śliwka z Makowa Mazowieckiego, którzy w tym roku również świętują 60-lecie kapłaństwa.

  Do trwania w wielkim dziękczynieniu za wspaniały jubileusz i wszystkie wielkie rzeczy, które Pan Bóg uczynił w życiu trzech kapłanów, zachęcał głoszący kazanie ks. prał. Ireneusz Wrzesiński. - Każdy kapłan to święty dar dla Kościoła - podkreślał kaznodzieja. - Kapłaństwo księdza prałata było i pozostanie nadal wielkim darem dla Kościoła. Któż policzy wszystkie Msze św., które ksiądz jubilat w swoim życiu sprawował; wszystkie rozgrzeszenia, których udzielił; wszystkie udzielone sakramenty namaszczenia chorych; śluby, które pobłogosławił; kazania, które wygłosił przez te 60 lat? Któż policzy wszelkie wysiłki i troski, jakie podejmował jako gospodarz parafii w Krzynowłodze Małej, Sannikach, Dzierzgowie i tu, w parafii św. Wojciecha w Przasnyszu?

  Ksiądz Wrzesiński przypomniał, że wykonane przez ks. Niestępskiego w kolejnych parafiach prace remontowo-budowlane przypadały w bardzo trudnych dla Kościoła czasach, kiedy władze komunistyczne odmawiały pozwoleń i przydziałów materiałów. - Składajmy Bogu dzięki za każdego kapłana posłanego do nas przez Chrystusa - zachęcał ks. Wrzesiński. - Dziękujmy Bogu za naszego wspaniałego jubilata. Wydaje się, że wybrał właściwą drogę życia. Dlaczego? Ponieważ jest kapłanem pełnym radości, a to znak niewątpliwy, że dobrze zrozumiał chrześcijaństwo, które jest religią radości, religią dobrej nowiny o zbawieniu.

  - Miałem szczęście, że trafiłem do parafii, gdzie spotkałem się z bardzo życzliwymi ludźmi - mówił na zakończenie Eucharystii ks. Tadeusz. - Dzięki ich dobroci i ich miłości do Kościoła i Chrystusa mogłem żyć w szczęściu pełną życia.

  Z okazji diamentowego jubileuszu życzenia i swoje błogosławieństwo przesłali ks. Tadeuszowi papież Franciszek oraz biskup płocki Piotr Libera.

  «« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół