• facebook
 • rss
 • Studniówka przed ŚDM

  Dawid Turowiecki

  dodane 11.04.2016 13:09

  Ponad 50 wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży z różnych zakątków diecezji płockiej wzięło udział w warsztatach tanecznych, które zorganizowano w domu parafialnym przy parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku.

  Na zajęciach młodzież uczyła się tańca lednickiego, ale nie mogło również zabraknąć poloneza z racji 100 dni, jakie pozostały do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży. - Nie możemy teraz jechać do Krakowa, więc z tego względu już zaprezentowaliśmy diecezjalnego poloneza, rozpoczynając tym samym sezon studniówek - mówi s. Krzysztofa, pasterka, dodając, że grupa młodzieży z Rypina będzie wchodziła w skład głównej grupy tanecznej podczas centralnych uroczystości ŚDM.

  Taneczne zajęcia służyły przygotowaniu młodych ludzi do tak zwanego fishmoba, który jest lednickim odpowiednikiem takiego wydarzenia. Miały dać im podstawy do zorganizowania w swoich parafiach tego przedsięwzięcia i włączenia się w akcję "Cała Polska tańczy dla Jana Pawła II".

  - Większa grupa osób, mająca dostęp do muzyki, zbiera się na placach i ulicach miast, by wspólnie świętować, tańczyć, i tak jak w tym roku, dawać świadectwo pamięci o papieżu Polaku - mówi Eryk Akpang, jeden z uczestników płońskich warsztatów. - Fishmob ma nas także przygotować do entuzjastycznego przeżywania Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Nieco wcześniej w Płocku, w dniu wspólnotowym mamy uczyć tańca obcokrajowców – dodaje Małgosia Bugalska. W ten sposób da wyraz wdzięczności i radości za posługę św. Jana Pawła II.

  W warsztatach wzięła udział młodzież z Płońska, Rypina, Dziektarzewa, Baboszewa, Modlina, Kamienicy, Kroczewa oraz Królewa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół