• facebook
 • rss
 • Wyśpiewaj, że kochasz Boga

  wp

  dodane 05.04.2016 01:47

  Muzyczna modlitwa przebłagania i uwielbienia Bożego Miłosierdzia odbyła się w kościele Nawiedzenie NMP w Ciechanowie.

  W wieczór święta Bożego Miłosierdzia kościół parafii św. Tekli stał się miejscem szczególnej modlitwy uwielbienia i przebłagania. Adoracji Najświętszego Sakramentu towarzyszyła modlitwa tekstami z "Dzienniczka" św. siostry Faustyny Kowalskiej, chwile ciszy oraz muzyka i śpiew oratorium Piotra Pałki o Bożym Miłosierdziu. Wybrzmiały więc: modlitwa do Ducha Świętego, pieśń dziękczynienia: "Dzięki Ci, dzięki Ci, Boże święty i niepojęty...". Następnie prośba do Ducha Świętego, modlitwa "Okaż mi Boże miłosierdzie Swoje", wezwania do Boga przebaczeń, pieśń wywyższenia Bożego Miłosierdzia i często powtarzane w niej słowa: "Miłosierna miłości, wywyższamy ciebie /szukasz owiec zagubionych, za grzesznikiem biegniesz...". Wreszcie uwielbienie Bożego Miłosierdzia i na zakończenie hymn Światowych Dni Młodzieży.

  Przy ołtarzu stanął 28-osobowy chór oraz 14 instrumentalistów. - Przygotowywaliśmy się do tego wieczoru modlitwy od lutego. Wielu spośród muzyków i chórzystów pochodzi z naszego parafialnego Kameralnego Zespołu Wokalnego "Vox vocanti" i chóru parafialnego, ale przyłączyło się również wiele innych osób. Chciałam, aby przez tę modlitwę i nasz śpiew słowo miłosiernego Pana Jezusa dotarło do serc - mówi Bogumiła Nasierowska, organistka w parafii św. Tekli i wraz z duszpasterzami organizatorka wydarzenia.

  Wiele dobrych słów i podziękowań pojawiło się po tej modlitwie na parafialnym profilu facebookowym: "Byłem i modliłem się z wami. Piękne dzięki". "Bóg jest dobry i dzięki za wspólną modlitwę" - to niektóre z nich.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół