• facebook
 • rss
 • Olimpijczycy w teologii

  hm /wp

  dodane 15.01.2016 23:21

  Ewelina Fryzowska z I LO w Płońsku, Weronika Śliwińska z III LO w Płocku i Artur Kamiński z LO w Pułtusku, będą reprezentować diecezję płocką w ogólnopolskim finale 26. Olimpiady Teologii Katolickiej.

  W tematykę diecezjalnego finału olimpiady, która w tym roku odbywa się pod hasłem: "Św. Jan Paweł II - wychowawca młodych pokoleń", 34 uczniów z 18 szkół ponadgimnazjalnych z całej diecezji, wprowadził spektakl przygotowany przez uczniów klasy II b i zespół szkolny LO im Piotra Skargi w Pułtusku, pod kierunkiem Agnieszki Jasińskiej. To właśnie ta szkoła oraz pobliski kościół świętych apostołów Piotra i Pawła były miejscem diecezjalnego finału olimpiady.

  Młodzież pisała test składający się z 32 pytań, dotyczących m.in. znajomości homilii i przemówień, które Jan Paweł II kierował do młodzieży podczas wizyt w Polsce, znajomości Pisma św., oficjalnych dokumentów Kościoła czy nauczania Katechizmu Kościoła katolickiego o wychowaniu.

  Oprócz trójki finalistów: Eweliny Fryzowskiej z I LO w Płońsku, której katechetą jest Sławomir Kowalski, Weroniki Śliwińskiej z III LO w Płocku (katecheta - ks. Piotr Radwański) i Artura Kamińskiego z LO w Pułtusku (katecheta - Agnieszka Jasińska), najwyższą liczbę punktów zdobyli również Aleksandra Nawrocka z I LO w Ciechanowie (katecheta - Agnieszka Boniakowska) i Maja Garkowska z I LO w Płocku (katecheta - ks. Andrzej Pieńdyk).

  Zwyciężczyni Ewelina Fryzowska, należy do wspólnoty Laboratorium Wiary Ruchu Rodzin Nazaretańskich w Dąbrowie k. Mławy, Weronika Śliwińska, laureatka 2. miejsca jest zaangażowana w duszpasterstwo "Petroklezja" na płockiej Stanisławówce.

  - Mam to szczęście, że wielu moich uczniów angażuje się w inicjatywy duszpasterstwa młodzieży - mówi Sławomir Kowalski, katecheta z płońskiego LO, który od 18 lat przygotowuje młodzież do różnych konkursów i olimpiad, i wypromował kilku finalistów i laureatów. - Ja ich zachęcam, a gdy moje słowo spotka się z ich wiarą i zaangażowaniem w życie parafii oraz osobistymi talentami, to owoce takiej pracy zawsze cieszą - dodaje S. Kowalski.

  Z finalistami diecezjalnego etapu spotkała się Zosia, studentka teologii na UKSW w Warszawie. Zachęcała młodzież do zainteresowania się i podjęcia w przyszłości studiów teologicznych. Mówiła o swoich marzeniach, które związała z teologią i katechezą. - Do udziału w olimpiadzie zachęciła mnie koleżanka. Wiadomości z teologii przydają się w życiu codziennym i pogłębiają wiarę - przekonywała swych rówieśników Ola z Pułtuska, ubiegłoroczna zwyciężczyni etapu diecezjalnego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół