• facebook
 • rss
 • Widzisz? Zareaguj!

  am/ump/muw

  dodane 13.01.2016 12:23

  Otwarte są noclegownie, czynne jadłodajnie, na Mazowszu uruchomiona bezpłatna infolinia.

  Najpierw mróz, potem wzrost temperatury, śnieg i lód - zima w ciągu niespełna dwóch tygodni zaserwowała nam spore niespodzianki.

  Pierwsza fala niskich temperatur tej zimy zebrała już śmiertelne żniwo - na Mazowszu z wychłodzenia zmarło w pierwszych dniach roku siedem osób.

  Jak informuje Urząd Wojewódzki na Mazowszu działa bezpłatna infolinia. Pod numerem telefonu 987 pracownicy centrum zarządzania kryzysowego udzielają informacji o możliwych formach pomocy dla bezdomnych, to znaczy gdzie najbliżej można przenocować, zjeść ciepły posiłek i skorzystać z pomocy medycznej.

  Każdy też, kto zna miejsce przebywania takich osób, może pod tym numerem przekazać tę informację, dzięki czemu zostaną poinformowane odpowiednie służby.

  W naszym województwie przygotowano 3,4 tys. miejsc w noclegowniach, schroniskach i ogrzewalniach, a także czynne są 24 jadłodajnie i punkty żywienia.

  Pełna lista obiektów, które udzielają schronienia i zapewniają posiłek osobom bezdomnym jest dostępna na stronie internetowej Urzędu: www.mazowieckie.pl, pod banerem "Pomoc dla bezdomnych".

  Przypomnijmy, że w Płocku Caritas prowadzi dom dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Sienkiewicza, gdzie w silne mrozy bezpieczny nocleg znajduje około 50 osób. Codziennie rozdawane są też ciepłe posiłki dla ponad 400 osób.

  W mieście czynna jest także Ogrzewalnia dla Osób Bezdomnych (ul. Otolińska 23; godz. 18 do 8), która ma 30 miejsc noclegowych. Osoby takie mogą tu też skorzystać z punktu sanitarnego i aneksu kuchennego.

  Chociaż pukając do takich miejsc bezdomni nie powinni być w stanie nietrzeźwym, to przy niskich temperaturach z kwitkiem nie odsyła się nawet osób pod wpływem alkoholu.

  W samych noclegowniach jednak, obowiązuje ścisły zakaz wnoszenia i picia napojów wysokoprocentowych, palenia tytoniu i zażywania substancji psychoaktywnych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół