• facebook
 • rss
 • Światełko wskazuje na człowieka

  Agnieszka Otłowska

  dodane 22.12.2015 21:52

  Coroczna harcerska akcja przekazywania symbolicznego ognia zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem rozpoczęła świąteczny czas.

  Betlejemskie Światło Pokoju od harcerzy odebrał dziś bp Piotr Libera. W spotkaniu oprócz pasterza płockiego uczestniczyli pracownicy kurii diecezjalnej. Harcerze co roku starają się dotrzeć ze światłem do każdego ważnego miejsca, m.in. instytucji, jednostek samorządowych, parafii i domów rodzinnych. Tak, aby w żadnym z tych miejsc nie zabrakło symbolu ciepła, miłości, pokoju i nadziei - tradycyjnie stawianego na wigilijnym stole.

  W siedzibie kurii diecezjalnej wspólną modlitwą Anioł Pański rozpoczęto spotkanie z harcerzami. Na ręce bp. Piotra Libery Betlejemskie Światło Pokoju przekazała komendantka Hufca ZHP w Płocku, hm. Anna Habaj. Tegoroczna akcja przebiega pod hasłem: "Zauważ człowieka". Komendantka, w imieniu wszystkich harcerzy, złożyła życzenia, aby światło rozpaliło w sercach ludzkich wrażliwość na potrzeby współczesnego człowieka. - Byśmy proszącym radośnie spieszyli z pomocą, milczących w cierpieniu dostrzegli, a ukrywających się odnajdywali i okazywali im pomoc - zwracała się do obecnych. - Betlejemskie Światło Pokoju powinno stać się "drogowskazem, ukazującym każdego dnia drogę, którą trzeba iść" - akcentowała hm. Habaj.

  Płock,22.12.2015, Bp Piotr Libera odebrał z rąk harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju   Płock,22.12.2015, Bp Piotr Libera odebrał z rąk harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju Archiwum Kurii Diecezjalnej Bp Piotr Libera podziękował za podtrzymywanie tradycji niesienia Betlejemskiego Światła Pokoju. - Dzięki waszej służbie w naszych domach, instytucjach świeckich i kościelnych mamy światło z Groty Narodzenia w Betlejem - mówił bp Piotr. Życzył harcerzom, by zawsze umieli kierować się harcerskimi ideałami w codziennym życiu.

  Prosił, by życzenia wsparcia przekazali całemu płockiemu środowisku harcerskiemu. Na pamiątkę spotkania bp Piotr przekazała obecnym miniaturki Dzieciątka Jezus na sianku oraz hasło rozpoczętego Roku Miłosierdzia: „Miłosierni jak Ojciec”. Spotkanie zakończyło wspólne kolędowanie.

  Betlejemskie Światełko Pokoju wędruje z Betlejem do wszystkich krajów europejskich. W Polsce akcję od 1991 roku prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich, najczęściej na przejściu granicznym Łysa Polana w Tatrach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół